Facebook Youtube Szybki kontakt

Proces automatyzacji w sektorze medycznym

Regały automatyczne w sektorze medycznym - szpitale, apteki, producenci leków

Regały automatyczne Rotomat i Lean-Lift są bardzo popularnym rozwiązaniem optymalizującym procesy logistyczne w wielu branżach ze względu na swoją elastyczność i różnorodność zastosowań. Regały automatyczne są odpowiednim rozwiązaniem dla sektora medycznego, szpitali oraz aptek – pozwalają na zaoszczędzenie powierzchni wykorzystywanej na przechowywanie leków, narzędzi chirurgicznych, próbek kontroli jakości oraz na ich bezbłędną i szybką kompletację.

APTEKA – case study

Automatyczne systemy magazynowe Rotomat i Lean-Lift są idealne do przechowywania i pobierania leków. Nowoczesne oprogramowanie zarządza całą apteką i dba o to, by leki były przechowywane zgodnie z datą ważności. Bezpośrednie połączenie z wewnętrznym systemem IT zapewnia ciągłą wymianę danych. Regały automatyczne gwarantują bezbłędne pobieranie i chronią przechowywane artykuły przed nieuprawnionym dostępem. Wszystkie wyszukiwania są rejestrowane, dzięki czemu można sprawdzić historię pobrań. Poszczególne kategorie leków mogą być przypisane różnym osobom – tylko one będą posiadały prawo dostępu.

Korzyści:

— ciągła aktualizacja zasobów z krótkimi czasami przechowywania i pobierania

— nawet 80% więcej miejsca niż w przypadku konwencjonalnych metod przechowywania

— skrócony czas pracy dzięki szybkiej i łatwej obsłudze

— stały przegląd stanu zapasów

— lepsza organizacja dozowania leków

— ochrona i bezpieczeństwo przechowywanych leków

PRODUCENT LEKÓW – case study

Zakłady produkcyjne jednego z wiodących światowych producentów leków znajdujące się w Szwajcarii, Niemczech i USA wykorzystują regały automatyczne do przechowywania wrażliwych i cennych próbek referencyjnych środków farmaceutycznych. Koncern farmaceutyczny jest zobligowany do zachowania surowych międzynarodowych norm dotyczących bezpieczeństwa i jakości.

Zgodnie z restrykcyjnymi wytycznymi należy pobrać wystarczającą liczbę próbek referencyjnych dla każdej partii produkowanego leku na wypadek, gdyby konieczne było powtórne przetestowanie, a numer identyfikacyjny leku i ulotki informacyjnej muszą być archiwizowane przez określony czas. Nowoczesne oprogramowanie pozwala na rejestrację każdego etapu pracy ze środkami farmaceutycznymi.

System klimatyzacji i wentylacji w regałach automatycznych Rotomat i Lean-Lift utrzymuje temperaturę przechowywania na stałym poziomie. Próbki są przechowywane w kilkudziesięciu tysiącach butelek, gdzie są chronione przed światłem i pyłem. Automatyczne regały magazynowe to oszczędność miejsca, elastyczność i bezpieczeństwo.

isl regaly automatyczne sektor medyczny

SZPITAL – case study

Automatyczne systemy magazynowe Hänel są wykorzystywane również przez szpitale. Stała kontrola stanu zapasów jest zapewniona dzięki łatwej integracji z istniejącymi systemami informatycznymi. Konstrukcja pojemników jest dostosowana do specyficznych wymagań przechowywanego towaru. Małe elementy wyposażenia, takie jak instrumenty i implanty, znajdują się w wysuwanych szufladach. Konstrukcja regału pozwala na zmniejszenie wykorzystywanej powierzchni magazynowej nawet o 80%. Zapewnia to maksymalną pojemność składowania przy minimalnej zajmowanej powierzchni. Systemy automatyczne Rotomat i Lean-Lift sprawdzają się także w przypadku pralni szpitalnych, zapewniając ochronę i sprawne przygotowanie kompletów odzieży szpitalnej, uniformów, pościeli i ręczników lub recepcji szpitalnych i biur — służą do przechowywania dokumentacji medycznej pacjentów.

Korzyści:

— zmniejszenie wykorzystywanej powierzchni

— ochrona towaru za pomocą mechanizmów blokujących i kodów dostępu

— kontrola stanu zapasów

Zespół ISL
}
Nasi klienci

Newsletter

Заполни анкету, чтобы получать newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Порекомендуй наш сайт знакомому

Спасибо!

Адрес сайта был выслан твоему знакомому

Благодарим за высланное сообщение.

Наши специалисты свяжутся с вами, как только это будет возможно. Пожалуйста, ответьте на еще один вопрос. Для вас это займет всего лишь 10 секунд, а нам упростит работу в будущем.

ОПРОС