Facebook Youtube Szybki kontakt

PRODUKT: regał Rotomat High-Speed-Picking (HSP)

Filmy

1:50

Jak działa Rotomat High-Speed-Picking?

Szybka kompletacja towarów i eliminacja błędów kompletacji zamówień w karuzelowym regale automatycznym Rotomat High Speed Picking.
  • 1:50

    Jak działa Rotomat High-Speed-Picking?

  • 1:05

    Zasady działania automatycznego regału karuzelowego Rotomat

  • 0:12

    Szybka kompletacja zamówień w Rotomacie High Speed Picking

Jak działa automatyczny regał karuzelowy Rotomat High Speed Picking?

Szybka kompletacja towarów jest możliwa dzięki regałowi automatycznemu Rotomat High Speed Picking typu karuzela, o zasadzie działania na wzór rewolweru.

 

Przy ciągłym ruchu obrotowym półek regał wydaje użytkownikowi towary wg otrzymanych zleceń (linii zamówieniowych). Miejsca pobrania i odłożenia towaru są wskazywane użytkownikowi przez system „pick-to-light”. Regał wyposażony jest bowiem w listwę ledową, na której wyświetlane są informacje o ilości i lokalizacji kompletowanych towarów. Listwa wyposażona jest w dotykowe punkty, które pozwalają potwierdzać realizowane operacje komisjonowania.

Towary ciągle, podczas jednego obrotu regału, są wydawane wg najbliższej półki i sortowane już ręcznie do pojemników zbiorczych umieszczonych pod regałem. Listwa dotykowa wskazuje również, do których pojemników i ile danego towaru należy włożyć. Oznacza to, że w zależności od wielkości pojemnika kompletacyjnego, system może sortować i kompletować od kilku do kilkunastu zleceń naraz, przy czym wymiana pojemników na puste trwa krótko i pozwala kontynuować pracę bez przerw, znacznie zwiększając efektywność systemu.

Dodatkowe dane, jakie można zbierać i wyświetlać operatorowi, to np. data, godzina operacji, rodzaj operacji, opis produktu, imię operatora, itd. Ważnym czynnikiem poprawnego działania całego systemu Rotomat High Speed Picking jest integracja z oprogramowaniem WMS klienta.

Podstawową konfiguracją systemu są 2 regały Rotomat naprzeciwko siebie i jeden operator, jednak dodanie kolejnego regału do strefy kompletacji oraz odpowiednie jego usytuowanie znacznie zwiększa wydajność operacji.

ZASTOSOWANIE

Rotomat High Speed Picking sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest szybka kompletacja, przy zapewnieniu albo dużego zapasu/bufora towarów (Rotomat wykorzystuje dostępną wysokość pomieszczenia), albo dużej liczby indeksów do wydania na minimalnej powierzchni. Sprawdza się przy wielu liniach zamówieniowych i pojedynczych ilościach towarów. Szczególnie polecany jest do kompletacji i składowania elektroniki, kosmetyków, farmaceutyków, produktów optycznych (np. soczewki), materiałów biurowych, itp.

Korzyści

Экономия поверхности

Экономия поверхности

Даже до 80% благодаря использованию полной высоты помещения и динамическому измерению высоты товара — очень уплотненное складирование.

więcej
Безошибочная комплектация

Безошибочная комплектация

Указатели локализации в складе обеспечивает безошибочный поиск, быструю выдачу и складирование товара.

Интеграция IT

Интеграция IT

Возможна интеграция склада с внешними информационными системами клиента, от авторских до SAP, BaaN и т.д.

Быстрая комплектация

Быстрая комплектация

Простой и быстрый поиск и выдача товаров, также на основе списка из внешней IT системы.

Версия high speed

Версия high speed

Автоматизированные склады в версии high-speed могут достигать скорости лифта даже до 2,3 м/с.

Nasi klienci

Порекомендуй наш сайт знакомому

Спасибо!

Адрес сайта был выслан твоему знакомому

Благодарим за высланное сообщение.

Наши специалисты свяжутся с вами, как только это будет возможно.

Приглашаем записаться на наш

.