Facebook Youtube Szybki kontakt

Bezpieczny magazyn blach LogiTower

Zapewnienie bezpieczeństwa pracy w magazynach towarów ciężkich to jedno z najważniejszych zadań. Automatyzacja procesów składowania w znaczącym stopniu przyczynia się do poprawy warunków BHP, chroni towar i umożliwia zaoszczędzenie powierzchni magazynowej.

Ograniczenie strat w towarach

Sposób składowania towarów zależy od ich indywidualnych cech. Poza gabarytami, wagą i kształtem, istotna jest także wrażliwość na czynniki zewnętrzne, takie, jak warunki atmosferyczne lub uszkodzenia mechaniczne. Zapewnienie arkuszom blach z wysokogatunkowej stali lub aluminium odpowiednich warunków przechowywania pozwala na utrzymanie wysokiej jakości tych komponentów, co w konsekwencji przekłada się na wartość produktu końcowego.

W przypadku składowania arkuszy blach ważne jest określenie ryzyka i kosztów uszkodzenia podczas transportu, w tym wewnątrzmagazynowego, uzależnionych od ich wrażliwości na odkształcenia mechaniczne, podatności na zarysowania, wysoką temperaturę czy wilgotność. Odpowiednie zabezpieczenie blachy w połączeniu z właściwym systemem magazynowania umożliwiają wyeliminowanie, lub przynajmniej znaczne ograniczenie strat w towarach.

Łatwy dostęp do pojedynczej sztuki towaru

Przechowywanie profili stalowych i aluminiowych, rur, wymaga zastosowania systemu składowania właściwego dla towarów bardzo długich, często różnorodnych, zapewniającego łatwy dostęp do każdego składowanego komponentu. Automatyczny system składowania towarów stalowych zabezpieczy je przed uszkodzeniem i umożliwi ich łatwe wyszukiwanie, a odpowiednie oprogramowanie zapewni dostęp do historii pobrań oraz bieżącą kontrolę stanów magazynowych.

Bezpieczeństwo pracy w magazynie blach

Regał automatyczny LogiTower jest odpowiedzią na potrzeby związane z magazynowaniem towarów ciężkich, wykonując operację składowania za operatora, zwalniając go z odpowiedzialności za uszkodzenia lub inne zagrożenia dla niego oraz otoczenia przy transporcie dużych mas. To istotna cecha regałów i systemów automatycznych. Bezpieczeństwo (BHP) przy operacjach magazynowych pełni niezmiernie ważną rolę. Ocena ryzyka stanowisk niejednokrotnie zaleca stosowanie rozwiązań pół- lub automatycznych.

LogiTower może współpracować z wózkami widłowymi, manipulatorami pneumatycznymi, suwnicami czy centrami obróbki lub cięcia, np. fiber laserem. Dodatkowe wyposażenie, takie jak czytniki kodów czy systemy ważenia towarów na półkach, umożliwia rozliczanie stanów magazynowych na poziomie pojedynczego arkusza blachy, wprowadzając ścisłą kontrolę wydań.

INNE ROZWIĄZANIA DLA BEZPIECZNEGO MAGAZYNU

Indywidualny projekt systemu składowania

LogiTower to bezpieczne i ergonomiczne składowanie blach lub towarów o dużych wymiarach i wadze, przyczyniające się do znacznego zaoszczędzenia powierzchni magazynowej. Jak każde nasze rozwiązanie tego typu, automatyczny magazyn blach i dłużyc, narzędzi, magazyn matryc czy innych nietypowych towarów są projektowane indywidualnie dla każdego klienta i zastosowania, zgodnie z jego potrzebami. Projektując regał, dostosowujemy nośności (do 8t) czy wymiary półek (do 12m), wykorzystujemy dostępną wysokość hali, umożliwiamy załadunek towarów z przodu lub do kolejnych okien dostępowych, np. z tyłu lub z boku regałów. Istnieją wersje budowane na zewnątrz budynku lub z dostępem do półek poza budynkiem w celu ich załadowania, znacznie skracające czas procesów dostaw stali.

Bezpieczny magazyn blach w firmie KOMFORT

Wśród wielu firm, które zdecydowały się na wykorzystanie automatycznego regału na blachy LogiTower, znajduje się między innymi firma KOMFORT. W tym przypadku jednowieżowy regał automatyczny Single Stock LogiTower o wysokości około 5m z 22 półkami, służy do bezpiecznego składowania arkuszy blach 3×1,5 m i wadze do 3t, podatnych na uszkodzenia w procesie magazynowania. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło zoptymalizować wykorzystywaną powierzchnię magazynową, poprawić ergonomię pracy i zapewnić właściwą ochronę składowanym towarom.

}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA