Facebook Youtube Szybki kontakt

Branża oświetleniowa – składowanie i kompletacja

FILM: składowanie i kompletacja w branży oświetleniowej

 

Sukcesywny rozwój rynku oświetlenia wiąże się nierozerwalnie z automatyzacją procesów składowania i kompletacji. Poniżej 3 przykłady naszych wdrożeń automatycznych systemów składowania Rotomat, Lean-Lift i LogiTower w branży oświetleniowej.

 

WDROŻENIE I – wiodąca międzynarodowa firma z branży oświetleniowej

Firma zajmuje się produkcją profesjonalnych i konsumenckich produktów oświetleniowych:

– innowacyjnych i komfortowych rozwiązań oświetleniowych dla domów i mieszkań
– systemów oświetlenia dla sklepów i hoteli obniżających koszty zużycia energii elektrycznej
– inteligentnych energooszczędnych systemów oświetleniowych dla biur i hal przemysłowych
– miejskiego oświetlenia drogowego wpływającego na poprawę bezpieczeństwa.

Oferowane przez klienta systemy oświetleniowe znajdują zastosowanie w miejscach użyteczności publicznej (ulice, tunele, tereny sportowo-rekreacyjne, obiekty sportowe, parki, mosty, szkoły i budynki miejskie), w przestrzeniach biurowych i przemysłowych (zakłady produkcyjne, garaże, służba zdrowia), sklepach i hotelach, na stacjach paliw i w centrach handlowych.

Bogate portfolio produktów wiąże się z potrzebą zapewnienia specjalnych warunków ich magazynowania, a także dużej powierzchni składowania. W ofercie firmy znajdują się oprawy oświetleniowe do wnętrz (oprawy zwieszane, do wbudowania, natynkowe, wolnostojące), oświetlenie zewnętrzne (drogowe, iluminacja obiektów architektonicznych, obiektów sportowych, przejść podziemnych), tradycyjne źródła światła i świetlówki (żarówki halogenowe, świetlówki i zapłonniki, świetlówki kompaktowe), oświetlenie LED (liniowe, spot, żarówki LED, lampy HID), transformatory elektroniczne, inteligentne systemy sterowania oświetleniem.

Proces produkcyjny sprzętu oświetleniowego ściśle związany jest z koniecznością posiadania zapasów części zamiennych do maszyn oraz narzędzi specjalistycznych. W celu redukcji miejsca przeznaczonego na magazynowanie tych elementów oraz skrócenia czasu ich pobierania, zdecydowano się na wdrożenie automatycznego systemu składowania Lean-Lift.

Regał o wysokości ok. 5 m został wyposażony w 50 półek oraz dwa okna dostępowe pozwalające na rozdzielenie strefy przyjęć i wydań. Składowany towar jest odpowiednio zabezpieczony przed dostępem osób nieuprawnionych, uszkodzeniem czy niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Zastosowanie regału automatycznego Lean-Lift wpłynęło również na eliminację błędów pobierania i zwiększenie wydajności operacji wewnątrzmagazynowych.

Regały automatyczne typu Rotomat i Lean-Lift to rozwiązania pozwalające na optymalizację procesu przechowywania i wydawania narzędzi oraz części zamiennych. Systemy automatycznego składowania zapewniają ponadto wrażliwym elementom właściwą ochronę przed światłem, kurzem i wilgocią, a także w przypadku tzw. regałów w wersji ESD ochronę antystatyczną, co jest szczególnie istotne dla firm z sektora oświetleniowego.

FILM: magazynowanie komponentów elektronicznych wymaga zapewnienia im ochrony ESD

 

Regał karuzelowy Rotomat dodatkowo przyspiesza proces kompletacji elementów elektronicznych, eliminuje pomyłki i pozwala na zaoszczędzenie powierzchni składowania nawet do 80%.

 

WDROŻENIE II – producent i eksporter oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego

Kolejny Klient jest producentem i eksporterem oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego oraz osprzętu elektronicznego do zastosowań w technice oświetleniowej.

W asortymencie firmy możemy znaleźć monitoring oświetlenia awaryjnego, systemy centralnej baterii, systemy wizualizacji oświetlenia awaryjnego, programatory adresów opraw, oprawy awaryjne (oświetlenie antypaniczne, oświetlenie drogi ewakuacyjnej), oprawy ewakuacyjne, zestawy zasilania awaryjnego.

Firma zdecydowała się na instalację 6 automatycznych regałów wysokiego składowania Rotomat oraz 2 regałów Lean-Lift zintegrowanych z bazą danych.

Zastosowanie regałów karuzelowych Rotomat skróciło czas wyszukiwania i pobierania szpul SMD oraz wyeliminowało błędy kompletacji. Regały zostały wyposażone w listwę LED wskazującą miejsca właściwego umieszczenia towarów w pojemniku w procesie kompletacji oraz w czytniki kodów kreskowych USB, umożliwiających ich bezbłędne wyszukiwanie.

Systemy automatycznego składowania typu Rotomat i Lean-Lift zapewniają dodatkowo składowanym komponentom elektronicznym niezbędną ochronę ESD.

Jak magazynować elementy elektroniczne w regałach automatycznych

 

WDROŻENIE III – producent oświetlenia

Producent oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, m.in. profili, projektorów (w tym specjalistycznych), downlight, systemów nastropowych, zwieszanych, kinkietów i oświetlenia przemysłowego, oświetlenia parkowego i naściennego zewnętrznego.

Firma zdecydowała się na instalację automatycznych systemów składowania, takich jak regał na blachy LogiTower współpracujący z laserem, regał karuzelowy Rotomat oraz 2 regały windowe Lean-Lift.

Zastosowane rozwiązanie umożliwiło znaczne zaoszczędzenie powierzchni magazynowej, wzrost bezpieczeństwa w magazynie, wysoką ergonomię pracy, łatwy i szybki dostęp do dużej ilości towarów o różnorodnych gabarytach.

Jednowieżowy automatyczny magazyn blach LogiTower został wyposażony w 30 półek o wymiarach 3000x1500x90 mm i nośności 3 000 kg/półka oraz 2 okna dostępowe.

Z kolei 39-półkowy regał automatyczny Rotomat razem z regałami Lean-Lift pełnią rolę magazynu komponentów, dzięki czemu na 4 m kw. wygospodarowano powierzchnię składowania o wielkości 56 m kw.

FILM: składowanie okablowania w regałach automatycznych Lean-Lift

 

Znajdziesz nas na:

Zespół ISL
}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA