Facebook Youtube Szybki kontakt

CASE STUDY – Blum Inc

Blum Inc - jak zorganizowano proces dostarczania części zamiennych do maszyn w przestrzeni produkcyjnej.

Blum Inc – jak zorganizowano magazyn części zamiennych

Blum Inc to światowy lider w zakresie produkcji części do mebli i szafek drewnianych, m.in. zawiasów, szuflad, z oddziałami zlokalizowanymi w wielu krajach na całym świecie.

Automatyczne regały windowe Hänel Lean-Lift zostały umiejscowione centralnie w obszarze produkcyjnym. Firma przechowuje w nich wszystkie części zamienne, niezbędne do prawidłowej pracy urządzeń i maszyn produkcyjnych. Regał windowy Lean-Lift wykorzystuje wysokość budynku od podłogi do sufitu, oszczędzając w ten sposób powierzchnię składowania. Regały automatyczne firmy Hänel pozwalają na zmniejszenie powierzchni magazynowania nawet o 80%.

Efekt? Wzrost pojemności małych magazynów części zamiennych i zwiększenie wydajności pracy.

Wzrost wydajności procesu produkcyjnego zawdzięczamy systemowi zarządzania magazynem. Każdorazowo przesyła on informację o zapotrzebowaniu na konkretne części zapasowe. Informacja ta trafia do pracowników, a w ślad za nią bezpośrednio do punktu dostępowego poboru towaru dociera pojemnik z żądanym elementem. Regały automatyczne Hänel są łatwo integrowalne z systemem informatycznym klienta.

Pick-to-light – szybka lokalizacja i dostarczenie żądanego towaru

Pick-o-light to system umożliwiający szybką lokalizację żądanego produktu i dostarczający go wprost do rąk operatora. Wskazuje on nazwy i ilości produktów do pobrania, a także miejsca ich poboru i odłożenia do wskazanych pojemników kompletacyjnych. System zbudowany w oparciu o wyświetlacz LED pozwala na bardzo szybką i bezbłędną kompletację, do 1000 operacji/h/operatora.

Korzyści z instalacji regałów windowych Lean-Lift są wyraźne – szybka dostawa części zamiennych, większa wydajność procesu produkcyjnego i niższe koszty eksploatacji powierzchni magazynowej.

Aneta Chałupka
}

Zobacz także:

Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe.

Zapraszamy do zapisu na nasz

newsletter.