Facebook Youtube Szybki kontakt

Magazyn materiałów do produkcji mebli – case study

CASE STUDY: automatyczny magazyn materiałów Rotomat w obszarze produkcji mebli

Przechowywanie materiałów w obszarze produkcji

Montaż mebli biurowych odbywa się w zakładzie produkcyjnym o powierzchni ok. 2.800 metrów kwadratowych. Regał automatyczny Rotomat odgrywa kluczową rolę w procesie produkcji, służąc jako magazyn komponentów do produkcji (materiały do wyrobu obrzeży fornirowych) przechowywanych w rolkach.

Wielofunkcyjne pojemniki magazynowe wykonane pod wymiar

Towar przechowywany jest w pojemnikach magazynowych, których wymiary zostały dopasowane do jego gabarytów. Każda z półek regału Rotomat ma ładowność 350 kg, co umożliwia przechowywanie łącznie ponad 7 ton materiału. Uporządkowany sposób składowania, który pozwala zaoszczędzić  miejsce w hali produkcyjnej, to główne korzyści wynikające z zastosowania regału Rotomat, co wyróżnia to urządzenie spośród wielu innych systemów magazynowych.

Wysoki poziom niezawodności regału Rotomat

Stabilna i nowoczesna konstrukcja automatycznego regału karuzelowego Rotomat w oparciu o najwyższej klasy komponenty zapewnia wysoki poziom jego niezawodności i długą żywotność. Silnik regału umożliwia jego płynną pracę, nawet w przypadku gdy obciążenie półek jest nierównomierne.

Kurtyna świetlna z fotokomórkami i ergonomicznym wyłącznikiem bezpieczeństwa zapewniają użytkownikowi maksymalną ochronę podczas wykonywanych operacji magazynowych.

Wysoka ergonomia pracy w magazynie

Regał karuzelowy Rotomat wyposażony jest w inteligentny system sterowania i wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości. Przywołanie półki odbywa się za pomocą klawiatury numerycznej, a pojemniki trafiają bezpośrednio do okna dostępowego znajdującego się na wygodnej wysokości. Rozwiązanie typu „towar do użytkownika” umożliwia efektywne i ergonomiczne składowanie towarów nawet o dużych gabarytach.

Ochrona towaru przed zniszczeniem i niepowołanym dostępem

Zamykane drzwi przesuwne chronią towary przechowywane w obszarze produkcji przed kurzem, zanieczyszczeniami i dostępem osób nieuprawnionych. Energooszczędne oświetlenie LED w oknie dostępowym poprawia działanie i bezpieczeństwo systemu.

Obudowa automatycznego systemu składowania Rotomat zaprojektowana została na indywidualne życzenie klienta w barwach korporacyjnych.

Zainstalowanie automatycznego regału magazynowego Rotomat obok linii produkcyjnej umożliwiło pracownikom produkcji szybki i bezpośredni dostęp do komponentów produkcyjnych, co znacznie skróciło czas ich pracy.

Znajdziecie nas na:

Zespół ISL
}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA