Facebook Youtube Szybki kontakt

Magazyn wyrobów metalowych – Wiśniowski & RST Roztocze

Rola automatycznych systemów składowania w gospodarce magazynowej wyrobów metalowych

Automatyczny system składowania jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na zaoszczędzenie przestrzeni magazynowej, co ma szczególne znaczenie dla firm, które borykają się z jej ograniczeniami. Regały automatyczne pozwalają na zmniejszenie wykorzystywanej powierzchni składowania nawet o 80%, co przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacji i opłat związanych na przykład z wynajmem magazynu, umożliwiają wykorzystanie odzyskanej powierzchni magazynowej w inny, efektywny sposób, a także pozwalają  na zwiększenie ilości zapasów wyrobów metalowych.

Automatyczny regał LogiTower jest odpowiedzią na problemy ze składowaniem bardzo dużych, ciężkich, długich i nietypowych towarów o wadze do 8 ton i długości do 12 m. Projektujemy go zgodnie z indywidualnymi wytycznymi klienta, co gwarantuje jego maksymalne dopasowanie do potrzeb przedsiębiorstwa. LogiTower jest rozwiązaniem nie tylko oszczędzającym powierzchnię magazynową, ale także wpływającym na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i składowanego towaru.

Składowanie dużych partii blach, rur, profili, prętów, itd. wiąże się często z problemami logistycznymi, takimi jak brak miejsca, uszkodzenie towaru (odkształcenia, wygięcia blach) czy zanieczyszczenie przechowywanych elementów, wypadki przy pracy, utrudnienia w dostępie do poszukiwanej partii towaru. Zastosowanie automatycznego systemu magazynowego umożliwia wygodne i oszczędne składowanie profili o długości do kilkunastu metrów.

Dostęp do pojedynczych sztuk jest maksymalnie ułatwiony. Sterowanie regałem za pomocą pulpitu sterowania jest proste i intuicyjne, nie wymagając zaawansowanego szkolenia. Po wybraniu odpowiedniej nazwy/kodu/ikony towaru, winda przywozi go do okna dostępowego umieszczonego na ergonomicznej wysokości w zaledwie kilka chwil.

Regał LogiTower może być zintegrowany z maszynami cięcia laserowego lub wodnego (waterjet), współpracuje z manipulatorami. Strefy załadunku i rozładunku mogą być od siebie oddzielone, co znacznie usprawnia logistykę wewnątrzmagazynową i pozwala na zwiększenie wydajności produkcji.

Case study: automatyczny magazyn blach w firmie WIŚNIOWSKI

Firma Wiśniowski, producent bram segmentowych, roletowych, podwieszanych, harmonijkowych, a także systemów przeładunkowych, ogrodzeń przemysłowych, stolarki dla obiektów, takiej jak drzwi, okna, fasady, ścianki i stolarki przeciwpożarowej zdecydował się skorzystać z możliwości, jakie daje automatyczny system magazynowy LogiTower.   

Firma Wiśniowski wyposażyła swój magazyn w blisko pięciometrowy, dwuwieżowy regał automatyczny LogiTower z dwoma oknami dostępowymi i półkami o dwóch różnych wysokościach.

Regał ten pozwolił firmie na bezpieczne i uporządkowane składowania blach o wymiarach 3000 x 1500 mm na łącznie 36 półkach. Blachy transportowane są do punktu dostępowego za pomocą wózka widłowego, umieszczane na półce i przewożone do wnętrza regału za pomocą ekstraktora. Następnie blacha jest pobierana przy pomocy przyssawki i przekazywana do dalszej obróbki.

regały przemysłowe - składowanie form | ISL

Case study: zautomatyzowane składowanie elementów metalowych w firmie RST ROZTOCZE

Automatyczny regał LogiTower nie jest jedynym rozwiązaniem wpływającym na optymalizację gospodarki magazynowej. W przypadku składowania towarów o mniejszych gabarytach doskonale sprawdza się również automatyczny regał windowy Lean-Lift.

I właśnie to rozwiązanie wybrała firma RST Roztocze, wiodący europejski producent zamknięć przemysłowych, takich jak zamki, zawiasy, zaciski energetyczne, uszczelki, specjalistyczne elementy dla branży energetycznej, klimatyzacyjnej, motoryzacyjnej czy przemysłu maszynowego.

RST Roztocze wyposażyło swój magazyn w 3 automatyczne regały windowe typu Lean-Lift o wysokości ok. 6 metrów każdy i nośności 250kg na półkę. Firma składuje obecnie w regałach w sumie ok. 60 ton metalowych komponentów produkcyjnych umieszczonych w pojemnikach.

Regały windowe Lean-Lift to wyjątkowo trwałe i wytrzymałe rozwiązanie dzięki łańcuchom, które zapewniają niezawodne działanie windy i ograniczają konieczność zakupu dodatkowych materiałów eksploatacyjnych.

Zwiększenie pojemności magazynu i wzrost bezpieczeństwa pracy

Składowanie wyrobów i półwyrobów metalowych w postaci dużych arkuszy blach, długich prętów, rur i profili oraz bardzo ciężkich narzędzi specjalistycznych, normaliów, metalowych komponentów produkcyjnych, itd. wymaga dużego zaplecza magazynowego. Niestety, często niemożliwe jest wygospodarowanie odpowiednio dużej powierzchni składowania, a materiał rozłożony na podłodze magazynu narażony jest na uszkodzenie czy zanieczyszczenia, może również powodować wzrost ilości wypadków wśród pracowników.

Troska o bezpieczeństwo pracy, zminimalizowanie strat w towarach może iść w parze ze zwiększeniem pojemności magazynu bez konieczności zwiększenia jego wymiarów. Jest to możliwe dzięki zakupowi automatycznych systemów składowania, które pozwalają na zaoszczędzenie nawet do 80% dotychczas wykorzystywanej powierzchni.

W przypadku naszych regałów automatycznych szczególną uwagę warto zwrócić na 3 rodzaje systemów składowania: regały windowe Lean-Lift, regały karuzelowe Rotomat oraz regał na blachy, dłużyce oraz przedmioty o nietypowych wymiarach LogiTower. Każdy z tych systemów przeznaczony jest do magazynowania innej grupy towarów, od drobnych elementów metalowych przechowywanych w opakowaniach, poprzez przedmioty o bardzo zróżnicowanych gabarytach, aż po duże arkusze blach czy dłużyce osiągające kilkanaście metrów długości.

Integracja regału automatycznego z maszynami ciągu technologicznego oraz systemami ERP

Regały automatyczne mogą być zintegrowane z manipulatorami, maszynami cięcia laserowego, wycinarkami wodnymi czy przenośnikami. Zautomatyzowanie procesu obróbki metalu ułatwia i przyspiesza operacje magazynowe, wyraźnie wpływając na wzrost ich efektywności.

Bezproblemowa integracja automatycznych systemów składowania Lean-Lift, Rotomat i LogiTower z wewnętrznym systemem ERP przedsiębiorstwa to kolejny atut omawianego rozwiązania. Oszczędność powierzchni magazynowej, zwiększenie tempa operacji wewnątrzmagazynowych i bezpieczeństwa pracy oraz towaru sprawiają, że automatyczne systemy składowania są inwestycją wartą rozważenia i wdrożenia, szczególnie w przypadku szeroko pojętego przemysłu metalowego.

Zespół ISL
}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA