Facebook Youtube Szybki kontakt

Magazyny w branży farmaceutycznej

Magazyny branży farmaceutycznej muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymagania odnośnie warunków przechowywania, kompletacji i dystrybucji produktów aptecznych. Wiąże się to nie tylko z obowiązkiem utrzymania właściwej temperatury i wilgotności powietrza w miejscu ich składowania, ale i koniecznością przechowywania poszczególnych grup środków w odrębnych strefach (środki kontrolowane – np. psychotropowe, substancje łatwopalne, leki przeterminowane, itd.).

Odpowiedzią na potrzebę bezpiecznego składowania produktów farmaceutycznych jest automatyczny regał windowy Lean-Lift oraz automatyczny regał karuzelowy Rotomat.

Automatyczne systemy magazynowe wyposażone są w system kontroli temperatury i wilgotności powietrza oraz kontroli dostępu do składowanych produktów. Chronią środki farmaceutyczne przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, uszkodzeniem czy dostępem osób nieuprawnionych.

Automatyczne regały wysokiego składowania pozwalają na magazynowanie leków w temperaturze do minus 80 stopni Celsjusza.

Zastosowanie automatycznych regałów magazynowych w hurtowni farmaceutycznej na przykładzie MEDICARE

Firma Medicare jest jednym z założycieli i członków Organizacji Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych S.A., wiodącego przedstawiciela rynku hurtowni farmaceutycznych w Polsce. Medicare zdecydowała się na wdrożenie 2 automatycznych regałów windowych Lean-Lift o wys. 5,5 metra. Okna dostępowe umieszczone są w górnej części regałów, co umożliwia ich obsługę bezpośrednio ze znajdującej się tuż obok antresoli.

Zastosowanie automatycznych regałów wysokiego składowania z systemem wskazywania lokalizacji produktu wyeliminowało błędy kompletacji, skróciło jej czas i zwiększyło pojemność magazynu dystrybucyjnego. Obecnie na 20 m2 magazynu mieści się aż 300 m2 powierzchni składowania. Każdy regał Lean-Lift został wyposażony w 56 półek o nośności 180 kg.

Nowoczesna, międzynarodowa fabryka farmaceutyków – 5 zautomatyzowanych systemów składowania

Jeden z międzynarodowych koncernów farmaceutycznych, kładący szczególny nacisk na nowoczesne techniki produkcji, zdecydował się na zakup 5 zautomatyzowanych systemów składowania: 3 regałów automatycznych Lean-Lift i 2 systemów Multi-Space.

Fabryka ta jest nowoczesnym obiektem technologicznym przeznaczonym do produkcji i pakowania leków. Rocznie produkuje się tam ponad 80 mln opakowań farmaceutyków. W związku z utrudnieniami w procesie kompletacji zamówień ze względu na ich wielkość i różnorodność, firma zdecydowała się na wdrożenie automatycznych systemów magazynowych. Dzięki ich instalacji udało się zmniejszyć powierzchnię składowania do zaledwie kilku m2, usprawnić i przyspieszyć proces kompletacji zamówień.

Apteki sieciowe i internetowe – doskonała organizacji procesu magazynowania, kompletacji i dystrybucji

Automatyczne systemy składowania są doskonałym rozwiązaniem wspierającym procesy magazynowania, kompletacji i dystrybucji środków farmaceutycznych, suplementów diety, środków opatrunkowych i wszystkich innych towarów wymagających zapewnienia kontrolowanych warunków przechowywania, m.in. niskich temperatur i określonego poziomu wilgotności powietrza.

Proponowane przez nas rozwiązania sprawdzają się nie tylko w przypadku koncernów i hurtowni farmaceutycznych, ale również aptek indywidualnych i sieciowych czy internetowych.

Automatyczne regały magazynowe znalazły zastosowanie w jednej z aptek centralnych, będącej centrum dystrybucji farmaceutyków dla współpracujących z nią jednostek aptecznych i medycznych. Apteka wyróżnia się bardzo nowoczesną strukturą i zaawansowaną technologią przechowywania leków i produktów medycznych w oparciu o 4 automatyczne regały magazynowe mieszczące 44 000 produktów.

3 automatyczne regały windowe Lean-Lift i 1 regał karuzelowy Rotomat zwiększyły powierzchnię składowania w aptece o 400 m2, zapewniając jednocześnie redukcję wykorzystywanej dotychczas przestrzeni magazynowej o 50%. Automatyczne systemy magazynowe zostały zintegrowane z systemem informatycznym apteki, znacznie zwiększając szybkość i efektywność obsługi magazynu.

System kontroli dostępu chroni środki przed niekontrolowanym pobieraniem. Wszystkie operacje są rejestrowane i mogą być śledzone przez wybranych pracowników. Określone kategorie leków mogą być przypisane do konkretnych osób i tylko im udostępniane.

Redukcja powierzchni magazynowej, bogaty asortyment przechowywanych towarów, system szybkiej i bezbłędnej kompletacji, kontroli dostępu i kontrolowane warunki środowiskowe sprawiają, że regały windowe Lean-Lift i karuzela przemysłowa Rotomat są atrakcyjnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba składowania produktów aptecznych.

WYBRANE REALIZACJE

Zespół ISL
}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA