Facebook Youtube Szybki kontakt

MAN Diesel i Turbo SE (case study)

Futurystyczny system zbierania zamówień przy użyciu systemu Hänel Lean-Lift w zakładzie MAN Diesel i Turbo SE.

Futurystyczny system zbierania zamówień przy użyciu urządzenia Hänel Lean-Lift

Oprócz turbin gazowych i parowych, MAN Diesel i Turbo SE w Oberhausen w Niemczech rozwija i produkuje sprężarki śrubowe osiowe, a także ekspandery.

Dwa regały automatyczne Hänel Lean-Lift typu winda znajdują się w centralnej części zakładu produkcyjnego. Pionowe windy mają wysokość około 9 metrów i są wyposażone w 160 pojemników wielofunkcyjnych, które zapewniają ponad 6000 miejsc przechowywania. System optymalizacji wysokości półki w regale Hänel Lean-Lift powoduje, że pojemność jest wystarczająca do obsłużenia ponad 9 000 indeksów drobnych towarów potrzebnych do produkcji i wysyłki na całym świecie.

SAP – nie ma potrzeby stosowania dodatkowego oprogramowania

Rozwiązanie intralogistyczne jest połączone z systemem SAP ERP (SAP zarządza i steruje magazynem). Połączenie realizowane jest bezpośrednio za pośrednictwem protokołu SOAP, bez potrzeby stosowania dodatkowego oprogramowania.

Mamy tu do czynienia z bardzo ciekawym elementem: operatorzy windy noszą tzw. inteligentne okulary (smartglasses). Inteligentne okulary komunikują się z SAP przy użyciu specjalnej aplikacji wdrożonej przez firmę MAN.

SAP wysyła polecenia za pośrednictwem protokołu SOAP bezpośrednio do sterowania regału Hänel Lean-Lift. Innowacyjna koncepcja obejmuje również rękawiczkę ze zintegrowanym skanerem noszonym przez pracowników, dzięki czemu obie ręce są wolne podczas zbierania zamówień.

Gdy SAP wysyła polecenie przyjęcia lub wydania towaru do systemu Hänel, system dostarcza niezbędny pojemnik do punktu dostępowego. Jednocześnie powstaje wydruk. Pracownik używa skanera do zapisywania danych, potwierdza transakcję wyszukiwania w systemie SAP, a stan zasobów jest automatycznie aktualizowany.

MAN Diesel i Turbo SE chcą zapewnić maksymalną wydajność i szybki czas odpowiedzi. Zatem nawet zamówienia o niskim priorytecie są sprawnie przetwarzane we właściwym czasie.

Każda pozycja zamówienia jest przetwarzana zgodnie z harmonogramem zoptymalizowanym pod kątem czasu. Innymi słowy, gdy jeden z elementów w pierwszym regale jest zbierany i pakowany, drugi regał już wprowadza inny pojemnik z następnym elementem do punktu dostępu.

Rozwiązanie intralogistyczne MAN jest również unikalne, jeśli chodzi o ergonomiczne wymagania pracowników. Wszystkie elementy są ważone przed umieszczeniem ich w systemie magazynowania. System „sygnalizacji świetlnej” wskazuje, gdzie  należy umieścić elementy o różnych ciężarach. Jest to pomocne dla pracowników niepełnosprawnych. W omawianym przypadku rozwiązanie to uzyskało dofinansowanie z budżetu miasta przeznaczonego dla pracowników o specjalnych potrzebach.

}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA