Facebook Youtube Szybki kontakt

Maszyny rolnicze: automatyczne rozwiązania magazynowe dla producentów i dystrybutorów

O tym jak istotne dla wiarygodności producenta lub dystrybutora maszyn ma odpowiednio zorganizowana i efektywna logistyka części zamiennych, wie każdy dostawca urządzeń i sprzętu dla przemysłu rolniczego. Kwestia ta nabiera znaczenia szczególnie latem, gdy w szczycie sezonu prac polowych każda przedłużająca się awaria maszyny generuje ogromne koszty i ryzyko utraty plonów. Również w okresie zimowym brak konserwacji i nieprawidłowe magazynowanie pojazdów, będących kluczowym elementem produkcji rolnej może być przyczyną ich usterek i awarii w sezonie wiosennym. Stąd ważne jest zapewnienie dostaw do użytkowników maszyn rolniczych w czasie ich przeglądów.

Automatyczne systemy magazynowe typu Rotomat, Lean-Lift i LogiTower umożliwiają bezpieczne przechowywania komponentów, części zamiennych i osprzętów do maszyn rolniczych, niezależnie od ich rodzaju, ciężaru i wielkości.

Każdy projekt automatycznego regału magazynowego oferowanego przez ISL jest realizowany według indywidualnej specyfikacji zgodnie z potrzebami i wytycznymi ze strony klienta.

MAGAZYN CZĘŚCI ZAMIENNYCH W FIRMIE KORBANEK (wideo) – jeden z największych importerów maszyn rolniczych w Europie wybrał automatyczne regały Lean-Lift od ISL.

Oszczędność powierzchni nawet do 80%

Regały automatyczne to odpowiedź na problemy związane z niewystarczającą powierzchnią magazynową w stosunku do ilości przechowywanych towarów, co umożliwia utrzymanie odpowiednich zapasów i stanów magazynowych, a w konsekwencji pozwala szybko reagować na każde zapotrzebowanie rynku.

Automatyczne systemy magazynowe ISL gwarantują optymalną pojemność dzięki wykorzystaniu maksymalnej wysokości pomieszczenia i ograniczenie pustej przestrzeni między półkami przez ich automatyczne dopasowanie do wysokości składowane towaru. Regały automatyczne Rotomat lub Lean-Lift umożliwiają zmniejszenie powierzchni magazynowania o 80%.

AUTOMATYCZNY REGAŁ LEAN-LIFT (wideo)

 

Pełna ochrona sprzętu rolniczego przed korozją i uszkodzeniem

Dzięki automatycznym systemom magazynowym oferowanym przez ISL możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie części zamiennych i komponentów typu paski klinowe, akumulatory, łańcuchy, akumulatory czy opony wymagających specjalnych warunków składowania.
Automatyczne regały magazynowe typu Rotomat i Lean-Lift wyposażone są standardowo w zamykane drzwi, które chronią składowane wewnątrz towary przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak kurz, światło, wilgoć oraz zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura. W razie potrzeby istnieje możliwość instalacji specjalnego system klimatyzacji kontrolującego wilgotność powietrza lub jego temperaturę.

Regały automatyczne zapewniają ochronę elektrostatyczną, umożliwiając w pełni bezpieczne przechowywanie podzespołów i komponentów elektronicznych takich jak np. kości pamięci, ekrany panelu sterującego, w które wyposażone są nowoczesne typy maszyn rolniczych.

AUTOMATYCZNY REGAŁ ROTOMAT (wideo)

 

Bezpieczne i ergonomiczne składowanie ciężkich, długich i wielkogabarytowych towarów

Składowanie części zamiennych i osprzętu do maszyn rolniczych o dużej wadze i gabarytach stanowi poważny problem dla ich producentów i dystrybutorów. Podobne trudności stwarza wewnątrzmagazynowy transport używanych do produkcji blach czy profili. W takich przypadkach istotną kwestią jest ograniczenie ryzyka uszkodzenia towaru podczas transportu, ale także zapewnienie bezpieczeństwa i ergonomii samym operatorom.

Rozwiązanie tego problemu stanowi automatyczny regał LogiTower o zróżnicowanej wielkości i nośności półek, który oferuje dodatkowo możliwość wydawania towarów na zewnątrz budynku.

Regały LogiTower umożliwiają oszczędne, ergonomiczne i bezpieczne przechowywanie blach, profili, ciężkich narzędzi, a także części takich jak skrzynie do ciągników, głowice silnikowe, wały korbowe i pompy, a także pługi, lemiesze, zęby, felgi, skrzynie ładunkowe, itp. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko duża nośność półek (do 8 ton) i ich wymiary (do 12 m długości), ale również łatwy dostęp do każdego składowanego komponentu.

AUTOMATYCZNY MAGAZYN BLACH LOGITOWER (wideo)

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort

Automatyczne regały magazynowe typu Rotomat, Lean-Lift i LogiTower zapobiegają naruszeniu zasad bezpieczeństwa pracy związanej z transportem ciężkich towarów przez operatorów oraz wystąpieniu chorób zawodowych wynikających z przeciążenia i utrzymywania nieprawidłowej postawy ciała.

Prosty i intuicyjny system obsługi wyposażony w panel sterowania umożliwia szybkie dostarczenie potrzebnych towarów wprost do rąk użytkownika. Wskaźniki lokalizacji znacznie skracają czas ich wyszukiwania. Okno podawcze umieszczone na stałym poziomie umożliwia załadunek i rozładunek bez wysiłku przy zachowaniu prawidłowej postawy ciała.

Dodatkowym udogodnieniem jest również możliwość integracji układu sterowania regałów z istniejącym systemem informatycznym klienta.

}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA