Facebook Youtube Szybki kontakt

Przechowywanie elementów elektronicznych w regałach automatycznych

FILM: przechowywanie elementów elektronicznych w automatycznych systemach wysokiego składowania

AUTOMATYZACJA PROCESÓW LOGISTYCZNYCH W BRANŻY ELEKTRONICZNEJ

Wszechstronność zastosowania automatycznych systemów składowania typu Rotomat i Lean-Lift pozwala na ich wykorzystanie do optymalizacji procesów logistycznych w przemyśle elektronicznym. Wśród najważniejszych korzyści wynikających z automatyzacji procesów logistycznych w przemyśle elektronicznych można wymienić między innymi:

– zaoszczędzenie powierzchni składowania nawet do 80%
– zapewnienie ochrony antystatycznej wrażliwym komponentom elektronicznym
– skrócenie czasu kompletacji
– kontrolę dostępu z różnymi poziomami uprawnień dla wybranych osób/grup użytkowników
– stały nadzór nad stanem zapasów
integrację z systemami ERP typu SAP, itp. firmy.

RODZAJE REGAŁÓW AUTOMATYCZNYCH I ICH ZASTOSOWANIA

Oferta systemów automatycznego składowania zawiera między innymi:

– karuzelowy regał automatyczny Rotomat
– windowy regał automatyczny Lean-Lift
– regał automatyczny LogiTower na przedmioty o dużej wadze i nietypowych rozmiarach
– systemy oparte na koncepcji vendingu typu VendiShelf czy Lockomat.

FILM: jak działa automatyczny regał Rotomat?

W przypadku przemysłu elektronicznego nasze regały wspierają proces magazynowania zarówno elektroniki, jak i części zamiennych, narzędzi specjalistycznych, ciężkich form wtryskowych czy drobnych elementów o znacznej wartości, wymagających szczególnego nadzoru. Co może znajdować się w regałach automatycznych typu Rotomat, Lean-Lift i LogiTower?

– szpule SMD
– kable
– części zamienne
– narzędzia
– etykiety
– komponenty elektroniczne i elektryczne
– oprzyrządowanie maszyn
– rezystory w taśmach
– bardzo ciężkie elementy o nieregularnych kształtach
– wiele innych.

CASE STUDY: WYBRANE WDROŻENIA W PRZEMYŚLE ELEKTRONICZNYM

Poniższa lista zawiera informację o wybranych wdrożeniach z branży elektronicznej, w których automatyczne regały Rotomat, Lean-Lift i LogiTower przyczyniły się do optymalizacji procesów składowania, zaoszczędzenia powierzchni magazynowej i skrócenia czasu kompletacji.


KLIENT 1: projektuje i produkuje komponenty elektroniczne do zastosowań przemysłowych

SYSTEM: 2 regały automatyczne Rotomat w hali produkcyjnej
ZASTOSOWANIE: magazyn komponentów, części i narzędzi

Ruchome przegrody i wkładki do półek regału automatycznego Rotomat umożliwiają przechowywanie wielu różnorodnych towarów w sposób uporządkowany. Zamykane drzwi przesuwne zapewniają wrażliwym podzespołom elektronicznym ochronę przed kurzem, pyłem, wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi. Określenie miejsc składowania poszczególnych artykułów w regale jest łatwe i szybkie. Dzięki zainstalowaniu regału automatycznego Rotomat uzyskano więcej miejsca na potrzeby produkcji.

 

KLIENT 2: dostawca elektroniki
SYSTEM: 45 regałów automatycznych Rotomat
ZASTOSOWANIE: składowanie komponentów ESD i THT

Automatyczne regały Rotomat zastąpiły ręczny sposób pobierania elementów dla kilku linii montażowych. Dzięki automatyzacji (i tym samym centralizacji) systemu składowania zwiększono wydajność kompletacji. Automatyczne regały karuzelowe Rotomat skutecznie zoptymalizowały logistykę magazynową, bez konieczności zatrudnienia dodatkowych pracowników. Wielofunkcyjne półki, wyposażone w różne rodzaje przegród zapewniły optymalną gęstość składowania towarów. Zarządzanie danymi magazynowymi odbywa się centralnie za pomocą programu SAP, poziomy zapasów są automatycznie kontrolowane i na bieżąco wyrównywane. Oprogramowanie regałów pozwala na nadawanie użytkownikom różnych poziomów uprawnień dostępowych. Regał Rotomat zapewnia ochronę antystatyczną, aby zapobiec potencjalnym uszkodzeniom wrażliwych komponentów elektronicznych. Każdy regał jest również wyposażony w elektromechaniczny wyłącznik bezpieczeństwa oraz fotoelektryczną świetlną kurtynę bezpieczeństwa w oknie dostępowym.

 

KLIENT 3: producent komponentów elektronicznych i elektromechanicznych
SYSTEM: 1 regał automatyczny LogiTower, 4 regały automatyczne Lean-Lift
ZASTOSOWANIE: składowanie części zamiennych, form wtryskowych, materiałów BHP, szpul SMD

Regał automatyczny LogiTower służy jako ergonomiczny magazyn ciężkich form wtryskowych, wpływając na wzrost bezpieczeństwa pracy i towaru. Lokalizacja półek regału LogiTower uzależniona jest od wysokości składowanych elementów, której pomiar następuje automatycznie w momencie załadunku. Dwa z dostępnych regałów automatycznych Lean-Lift wyposażone są w dwa okna dostępowe, pełniąc rolę magazynu zewnętrznego dla szpul SMD. Kolejne dwa regały windowe znajdują się w dziale utrzymania ruchu, gdzie wykorzystywane są do składowania części zamiennych oraz materiałów BHP na wewnętrzne potrzeby firmy, oraz w magazynie przyprodukcyjnym do przechowywania szpul SMD. Regały automatyczne zapewniają wrażliwym komponentom skuteczną ochronę antystatyczną, łatwą identyfikację, kontrolę dostępu oraz bieżący nadzór nad stanem zapasów. Instalacja automatycznych systemów magazynowych typu Logitower i Lean-Lift  zapewniła optymalne wykorzystanie przestrzeni składowania i znaczne zaoszczędzenie powierzchni magazynowej.

FILM: jak działa automatyczny regał LogiTower?

 

KLIENT 4: opracowuje i produkuje komponenty elektroniczne i systemy mechatroniczne
SYSTEM: 4 regały automatyczne Lean-Lift
ZASTOSOWANIE: przechowywanie szerokiej gamy elementów potrzebnych do produkcji urządzeń SMD, takich jak komponenty elektroniczne, małe moduły, sterowniki do zastosowań przemysłowych, lotniczych i systemów bezpieczeństwa

Priorytetem firmy jest zapewnienie ciągłej dostępności materiałów i części w celu zagwarantowania płynności procesom produkcyjnym. Ponadto w firmie pojawiło się zapotrzebowanie na rozwiązania intralogistyczne zapewniające oszczędne wykorzystanie powierzchni magazynowej w związku z konsolidacją dwóch zakładów produkcyjnych. Odpowiedzią na powyższe potrzeby stał się automatyczny system składowania w postaci 4 regałów Lean-Lift. W trakcie procesu załadunku system dokonuje automatycznego pomiaru wysokości towarów w oknie dostępowym, a następnie ustala najlepszą lokalizację półki z artykułami, co zapewnia maksymalną gęstość składowania, a w efekcie pozwala zaoszczędzić 60% powierzchni magazynowej. Automatyczny system składowania Lean-Lift umożliwił uporządkowane składowanie i łatwy dostęp do 7 000 przechowywanych na rolkach artykułów, które dostarczane są na 5 linii montażowych. Dzięki zastosowaniu regałów windowych Lean-Lift zwiększyła się sprawność operacji wewnątrzmagazynowych i wydajność procesu kompletacji, a co za tym idzie efektywność montażu. Ponadto stan zapasów może być na bieżąco kontrolowany i szybko uzupełniany w razie potrzeby. Co istotnie, wybrany przez klienta system składowania zapewnia komponentom elektronicznym ochronę antystatyczną ESD, ale także zabezpiecza je przed kurzem, światłem i wilgocią.

 

KLIENT 5: producent elektroniki
SYSTEM: 20 regałów automatycznych Rotomat i 5 regałów automatycznych Lean-Lift
ZASTOSOWANIE: składowanie elektroniki, rezystorów w taśmach, ciężkich komponentów, oprzyrządowania maszyn

Automatyczne regały Rotomat i Lean-Lift zostały zamontowane w trudno dostępnych miejscach, pod opadającym stropem. System kontroli dostępu zabezpiecza składowane towary przed dostaniem się w ręce osób nieupoważnionych. Instalacja systemu regałów automatycznych wpłynęła na zredukowanie o połowę czasu kompletacji. Dzięki automatycznym systemom składowania typu Rotomat i Lean-Lift udało się także rozwiązać problem braku powierzchni na hali produkcyjnej.

 

KLIENT 6: producent urządzeń elektronicznych i elektrycznych
SYSTEM: 2 regały automatyczne Lean-Lift w hali produkcyjnej
ZASTOSOWANIE: magazynowanie podzespołów elektronicznych

Regały automatyczne Lean-Lift zostały zainstalowane w hali produkcyjnej. Dostarczają one podzespoły elektroniczne dla zespołu produkcyjnego. Powłoka antystatyczna regałów zapewnia optymalną ochronę bardzo wrażliwym urządzeniom elektronicznym.

FILM: jak działa regał automatyczny Lean-Lift?

 

KLIENT 7: producent aparatury pomiarowej
SYSTEM: 1 regał automatyczny Rotomat
ZASTOSOWANIE: magazyn szpul SMD

Regał automatyczny Rotomat służy jako magazyn podzespołów elektronicznych, szpul SMD, zapewniając łatwy i szybki dostęp do składowanych elementów. Regał zapewnia komponentom optymalną ochronę antyelektrostatyczną oraz zabezpiecza je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak kurz, pył, światło czy wilgoć.

 

KLIENT 8: producent kabli dla przemysłu i systemów bezpieczeństwa
SYSTEM: 6 regałów automatycznych Lean-Lift
ZASTOSOWANIE: składowanie komponentów

Dzięki instalacji systemu 6 regałów automatycznych Lean-Lift zoptymalizowano proces zarządzania magazynem. Wykorzystanie pełnej wysokości pomieszczenia i dodanie punktu dostępowego na drugim piętrze pozwoliło zaoszczędzić powierzchnię i znacznie podniosło wydajność operacji magazynowych. Kompaktowe, dotykowe monitory płaskoekranowe zapewniają komfort użytkowania podczas operacji obsługiwanych przez skaner kodów kreskowych bezpośrednio w punkcie dostępu.

Znajdziesz nas na:

Zespół ISL
}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA