Facebook Youtube Szybki kontakt

Systemy vendingowe w przemyśle i logistyce

BEZPIECZEŃSTWO I KONTROLOWANY DOSTĘP DO TOWARÓW

W ostatnim okresie można zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania systemami automatycznego składowania wykorzystującymi koncepcję rozwiązań vendingowych –  jeden towar do konkretnego człowieka, czyli w pełni automatyczną formę dostarczania niezbędnych towarów bezpośrednio do rąk danego użytkownika, z pełnym śledzeniem procesu ich przepływów.

Systemy vendingowe najczęściej kojarzone są ze składowaniem i pobieraniem artykułów spożywczych, do których zaliczane są automaty na napoje, słodycze i drobne przekąski. W związku z rozwojem rynku intralogistycznego i jego rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiązania automatyczne, systemy vendingowe w ostatnim okresie znalazły zastosowanie również w innych branżach, a zakres przechowywanego w nich asortymentu uległ rozszerzeniu.Urządzenia tego typu coraz częściej wykorzystywane są do przechowywania narzędzi, części zamiennych, czy też środków BHP w magazynach firm produkcyjnych i handlowych oraz centrach logistycznych.

Rosnąca popularność rozwiązań vendingowych związana jest przede wszystkim z możliwością kontroli przepływu towarów i wydawania ich uprawnionym osobom z pełna ewidencją. Firmy pragną monitorować ilość zużytych materiałów, takich jak np. narzędzia czy części zamienne, przez konkretnych pracowników lub działy.

Istotne znaczenie dla popularyzacji rozwiązań vendingowych mają również trendy światowe i procesy globalizacyjne. Dotyczy to między innymi dynamicznie rozwijających się w ostatnim okresie procesów automatyzacji, cyfryzacji i wymiany danych w ramach Logistyki i Przemysłu 4.0.

VENDISHELF I LOCKOMAT – SKŁADOWANIE DUŻEJ ILOŚCI TOWARÓW

Rozproszone systemy vendingowe mają jednak podstawową wadę w postaci stosunkowo małej pojemności (szafki o wysokości nieprzekraczającej 2 metrów), a także braku przygotowania do składowania towarów większych lub ciężkich. Proponowane przez nas rozwiązania, takie jak automatyczny system Lockomat oraz Vendishelf oferują nie tylko kontrolę wydań towarów, ale umożliwiają też składowanie bardzo dużej ilości przedmiotów.

System Lockomat to zamykane ręcznie lub automatycznie przegrody, które znajdują zastosowanie w automatycznych regałach typu Rotomat. System VendiShelf to z kolei rodzaj kasety na półce podzielonej na mniejsze przegrody z zamkami elektromagnetycznymi zaprojektowanej dla regałów typu Lean-Lift. Instalacja tych specjalistycznych rozwiązań bazuje na standardowym dla regału Rotomat lub Lean-Lift oprogramowaniu i zasilaniu.

 

SYSTEMY VENDINGOWE – KONTROLA DOSTĘPU DO CENNYCH TOWARÓW

Nasze automatyczne systemy oparte na koncepcji vendingu umożliwiają składowanie drobnych lub cennych elementów, takich jak środki ochrony pracy, narzędzia, małe części, komponenty elektroniczne, farmaceutyki specjalnego nadzoru czy biżuteria. Ograniczają dostęp użytkowników tylko do pojedynczego przedmiotu, podobnie jak w przypadku urządzeń vendingowych, gdzie danej osobie może być wydana tylko jedna sztuka danego towaru. Co ważne, przyczyniają się również do wzrostu ergonomii pracy, a także poziomu bezpieczeństwa składowanych produktów, przeciwdziałając ich uszkodzeniu i chroniąc przed dostępem osób nieupoważnionych.

Obejrzyj film o systemach vendingowych ISL – VendiShelf i Lockomat

AUTOMATYCZNE REGAŁY MAGAZYNOWE ROTOMAT I LEAN-LIFT

Niezależnie od wybranej opcji automatyczne systemy magazynowe typu Rotomat i Lean-Lift pozwalają zaoszczędzić powierzchnię, wykorzystując w pełni wysokość pomieszczenia, a także umożliwiają intuicyjną i wygodną obsługą oraz szybki, łatwy i kontrolowany dostęp do materiałów. Aby pobrać towar składowany w regale, osoby uprawnione muszą dokonać autoidentyfikacji za pomocą indywidualnego hasła, identyfikatora z kodem kreskowym, karty zbliżeniowej lub transpondera RFID.

Jak działa automatyczny regał karuzelowy Rotomat?

Dodatkowa zaletą tego rozwiązania jest możliwość późniejszej weryfikacji i śledzenia wydań magazynowych, gdyż operacje dokonane przez każdego z użytkowników są rejestrowane w systemie. Kolejnym udogodnieniem wynikającym z zastosowania automatycznych regałów magazynowych typu Rotomat i Lean-Lift jest również bezbłędna identyfikacja towarów za pomocą wskaźników lokalizacji.

Zobacz, jak działa automatyczny regał windowy Lean-Lift

Każdy dostarczany przez ISL automatyczny regał magazynowy projektowany jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów, co sprawia, że jego zastosowanie jest w zasadzie nieograniczone, obejmując praktycznie każdą branżę, od logistycznej i motoryzacyjnej, przez farmaceutyczną i kosmetyczną, aż po elektryczną czy spożywczą.

Bądź na bieżąco – obserwuj nas na Facebooku i LinkedIn

}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA