Facebook Youtube Szybki kontakt

VendiShelf - dystrybutor typu Vending

Pełna kontrola wydawania, komponentów, narzędzi oraz drobnych i cennych towarów z automatycznego regału magazynowego Lean-Lift. Standardowo, osoby obsługujące regał windowy Lean-Lift mają dostęp do całego asortymentu na półkach. W celu ograniczenia dostępu do składowanych towarów i kontroli wydawania nawet pojedynczej sztuki, na wybranych półkach regału Lean-Lift instaluje się kasetę VendiShelf przeznaczona na składowanie komponentów, części zamiennych oraz cennych elementów.

Jeden produkt. Określony czas. Kontrolowany dostęp

System VendiShelf to rozwiązanie umożliwiające kontrolę wydań  cennych i drobnych przedmiotów, takich jak środki BHP, narzędzia, małe części, komponenty elektroniczne, farmaceutyki specjalnego nadzoru czy biżuteria w regałach Lean-lift. Jest to dystrybutor typu vending przeznaczony do składowania produktów, narzędzi, części, leków do których nie wszyscy powinni mieć dostęp.

System ogranicza dostęp użytkowników tylko do pojedynczego przedmiotu, podobnie jak w przypadku urządzeń vendingowych, gdzie danej osobie może być wydana tylko jedna sztuka danego towaru.

Vendishelf to rodzaj metalowej kasety zainstalowanej na półce regału, podzielonej na części, z których każda jest zabezpieczona osobnym zamkiem elektromagnetycznym, chroniącym jej zawartość przed dostępem osób nieupoważnionych. System vendingowy zapewnia kontrolowany dostep. Instalacja tych specjalistycznych rozwiązań bazuje na standardowym dla regału Lean-Lift oprogramowaniu i zasilaniu.

Jak to działa ?

W momencie zainstalowania kasety VendiShelf, wybrana półka jest podzielona na mniejsze przegrody, które są zamknięte klapkami z zamkami elektromagnetycznymi. Podczas procesu pobierania towarów tylko do jednej przegrody, z konkretnym towarem jest możliwy dostęp. Dzięki świecącym diodom, znajdującym się przy każdej przegrodzie, użytkownik otrzymuje informację, którą lokalizację może otworzyć i pobrać towar np części zamienne.

System Vendishelf posiada własny system kontroli. Dzięki temu, tylko niektóre osoby, którym nadano kody PIN lub posiadają identyfikatory z kodem kreskowym mają dostęp do półek z zainstalowaną kasetą. Ponadto, system informatyczny rejestruje, kto, co, kiedy w jakiej ilości i ile komponentów pobrał z konkretnej przegrody. Każda osoba mająca dostęp do systemu VendiShelf jest zatem rozliczana z odpowiedzialności materiałowej.

Dodatkowo, deklaracja minimalnych ilości danego towaru gwarantuje pełną kontrolę nad stanami magazynowymi.

Korzyści

  • Pełna kontrola wydawania towarów z regału automatycznego Lean-Lift
  • Prosta instalacja dla nowych i używanych regałów Lean-lift
  • Wykorzystanie standardowego oprogramowania i zasilania regału Lean-Lift
  • Komunikacja na podczerwień
  • Elastyczność – dowolna ilość półek może być wyposarzona w system vendingowy
  • Różne rozmiary przegród

Przykłady Wdrożeń systemów typu Vending

PCO3a-300x154

PCO S.A - producent wyrobów optoelektronicznych

SPECYFIKA:
PCO S.A jest producentem wojskowych systemów obserwacyjnych, noktowizorów i termowizji, systemów kierowania ogniem, ostrzegania, dalmierzy laserowych itp. PCO S.A. już od 2008 roku z zadowoleniem użytkuje system 8-miu automatycznych regałów Lean-Lift typu winda, dzięki któremu zaoszczędzono powierzchnię magazynową ok 10-cio krotnie.

ROZWIĄZANIE:
Ze względu na rodzaj przechowywanych komponentów, które są bardzo cenne i wymagały pełnej kontroli dostępu, PCO S.A. zastosowało w regałach magazynowych Lean-Lift system VendiShelf składający się z 7-miu kaset dystrybuujących towary

vending 2
vending3

Zobacz wdrożenie w firmie ZETEC

ZETEC - specjalista w zakresie obróbki precyzyjnych części

Scentralizowane przechowywanie i wydawanie narzędzi

ROZWIĄZANIE:
Drogie narzędzia są chronione, gdy są przechowywane w pojemnikach wyposażonych w system Hänel VendiShelf.

Drzwi przedziału są automatycznie odryglowywane na określony czas. W ten sposób narzędzia mogą być zapewnione pracownikom produkcyjnym nawet wtedy, gdy personel magazynu narzędzi może nie być na służbie, na przykład podczas późnych lub wczesnych zmian roboczych.

Hänel Lean-Lift® jest bezpośrednio podłączony do systemu ERP firmy Zetec. Wszystkie autoryzowane działy firmy mogą w każdej chwili sprawdzić aktualny stan zapasów

Hänel Lean-Lift® jako nasz centralny magazyn narzędzi dla pracowników produkcyjnych jest istotnym elementem naszego udanego programu optymalizacji procesów”.

Ingo Hell
Dyrektor Naczelny

Korzyści

Oszczędność powierzchni

Kontrola dostepu

Ochrona towaru

Bezpieczeństwo

Integracja IT

Kontrola stanów

Krótki zwrot inwestycji

Łatwe wyszukiwanie towarów

Dlaczego Vendishelf ?

Praktycznie w każdym funkcjonującym magazynie zdarzają się niewyjaśnione i często niemałe różnice między faktyczną a udokumentowaną ilością składowanych towarów, komponentów czy części zamiennych na niekorzyść tej pierwszej. Takie braki w asortymencie mogą niejednokrotnie powodować duże straty finansowe, zwłaszcza, gdy magazynowany towar jest kosztowny.

Problem ten udaje się łatwo wyeliminować wprowadzając efektywny system kontroli dostępu do składowanych towarów, jaki zapewnia kaseta VendiShelf, dystrybutor typu vending instalowana w regale automatycznym Lean-Lift typu winda firmy Hänel.

Napisz do nas już dziś !


*Zapoznałam/em się z Regulaminem i Polityką prywatności.

}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA