Facebook Youtube Szybki kontakt

Kompletacja zamówień w magazynie – szybka i bezbłędna

Kompletacja zamówień w magazynie - elektroniczne systemy pick by light (PBL, PTL)

Wśród oferowanych przez nas rozwiązań umożliwiających szybką i bezbłędną kompletację zamówień w magazynie znajdują się elektroniczne systemy Pick-o-Light i Pick-by-Light/Pick to Light, oraz system elektronicznej kompletacji SpeedyPick.

Elektroniczne systemy szybkiej i bezbłędnej kompletacji to uzupełnienie oferty automatycznych regałów magazynowych wysokiego składowania typu Rotomat i Lean-Lift. Systemy te odgrywają kluczową rolę w procesie przygotowywania zamówień, znacznie przyspieszając czas ich realizacji. W każdym z wymienionych regałów automatycznych system działa nieco inaczej.

Lean-Lift Pick-o-Light i Rotomat HSP - różnice pomiędzy systemami szybkiej kompletacji

System kompletacji Lean-Lift Pick-o-Light działa w oparciu o emitery wiązek światła umieszczone w oknie dostępowym, które z góry bezpośrednio wskazują na wyszukiwany towar. Ruchome ramię z  panelem przemieszcza się po całej powierzchni sufitu okna dostępowego podświetlając wybrany towar umieszczony w pojemniku na półce regału. Zaletą tego rozwiązania jest jego przejrzystość, gdyż towary niezależnie od ich wysokości wskazywane są bezpośrednio z góry, nie zasłaniając siebie wzajemnie.

W regale automatycznym Rotomat HSP High Speed Picking wzdłuż całej szerokości okna podawczego zainstalowany jest panel dotykowy z wyświetlaczem. Na interaktywnej listwie zostają wyświetlone informacje m.in. o lokalizacji towaru w regale, numerze przedziału w obrębie danej półki, ilości sztuk do pobrania.  Panel pozwala na dotykowe zatwierdzanie zleceń. Towary wydawane są w kolejności według najbliżej znajdującej się półki i sortowane ręcznie do pojemników zbiorczych umieszczonych obok regału, umożliwiając obsługę ponad 500 linii/h. Rotomat High Speed Picking znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest szybka kompletacja, zapewnienie dużego zapasu towarów i dużej liczby indeksów do wydania na niewielkiej powierzchni, zarówno w przypadku wielu linii zamówieniowych jak i pojedynczych ilości towarów. Rozwiązanie polecamy szczególnie do magazynowania i kompletacji elektroniki, kosmetyków, farmaceutyków, produktów optycznych (np. soczewki kontaktowe), materiałów biurowych.

System SpeedyPick mający zastosowanie m.in. do wózków kompletacyjnych, umożliwia usprawnienie i przyspieszenie ręcznej kompletacji zamówień w magazynie. System ten odgrywa bardzo ważną rolę w działach wysyłki, umożliwiając eliminację błędów kompletacyjnych i zapewniając tym samym oszczędność czasu poświęconego na przygotowanie zamówień.

W przypadku systemu SpeedyPick przy każdym pojemniku z towarem znajdującym się na półce regału/wózka kompletacyjnego znajduje się przenośny moduł z wyświetlaczem. Panel ten jest montowany do krawędzi półki za pomocą magnesów, co umożliwia jego błyskawiczną i bezproblemową instalację lub demontaż. Lokalizacja danego towaru jest podświetlana automatycznie, wraz z informacją o liczbie sztuk, które należy pobrać z danego pojemnika lub którą należy do niego odłożyć. Aby zakończyć proces pobierania lub składowania towarów należy wcisnąć przycisk znajdujący się na module. Sygnalizacja świetlna (różne kolory dla np. różnych statusów) na modułach może wskazywać kolejność kompletacji zamówień na podstawie listy zleceń wygenerowanej w zewnętrznym systemie IT.

Obsługa elektronicznego systemu kompletacji SpeedyPick jest łatwa i intuicyjna, nie wymaga długotrwałego szkolenia i pozwala uniknąć trudności związanych z przyuczaniem nowych lub krótkoterminowych pracowników. System działa także bezprzewodowo, nie wymaga okablowania, co wpływa na jego dużą elastyczność. Doskonale sprawdza się w miejscach podlegających procesom reorganizacyjnym, umożliwiając szybkie przeniesienie i zmianę lokalizacji miejsca kompletacji. SpeedyPick to elastyczny, łatwy w rozbudowie i przystosowaniu do zmieniających się potrzeb firmy system szybkiej kompletacji zamówień w magazynie.

Zespół ISL
}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA