Facebook Youtube Szybki kontakt

Optymalizacja procesów produkcyjnych i logistycznych w branży AGD

Wymagania konsumentów wobec producentów sprzętu AGD są obecnie bardzo wysokie. Klienci oczekują produktów o wysokiej jakości w bogatej, atrakcyjnej cenowo i szybko dostępnej ofercie. To stawia producentów AGD i ich dostawców przed koniecznością optymalizacji procesu realizacji zamówień, a co za tym idzie procesów zarówno produkcyjnych jak i logistycznych.  

Co więcej ciążący na producentach obowiązek ułatwienia klientom dostępu do usług serwisowych dużych sprzętów AGD oraz zapewnienia stałej dostępności części zamiennych przez minimum 10 lat zmusza ich do stworzenia zaplecza serwisowego i magazynu części.          

To wszystko wymaga efektywnej organizacji pracy magazynu, która będzie znacząco wspierać procesy produkcyjne, zapewni jednocześnie sprawną i bezbłędną kompletację umożliwiając szybką realizację dostaw oraz redukcję kosztów.

Czy spełnienie wszystkich oczekiwań wobec producentów sprzętu AGD oraz dostawców komponentów i części zamiennych dla tej branży jest wykonalne? Z automatycznymi systemami magazynowymi typu Rotomat, Lean-Lift i LogiTower to prostsze niż się wydaje!

WIĘKSZA POWIERZCHNIA SKŁADOWANIA, OSZCZĘDNOŚĆ MIEJSCA i REDUKCJA KOSZTÓW

Jeśli koszty wynajmu powierzchni magazynowej czy rozbudowy hali spędzają sen z powiek producentom z branży AGD, automatyczny regał karuzelowy Rotomat, regał windowy Lean-Lift i automatyczny system składowania ciężkich, długich i nietypowych przedmiotów LogiTower pozwolą im spać spokojnie. Nasze automatyczne systemy magazynowe wykorzystując pełną wysokość hali magazynowej i wszystkie trudno dostępne miejsca pozwalają zaoszczędzić nawet do 80% powierzchni znacznie zwiększając przy tym efektywność składowania. W rezultacie możliwe staje się zmniejszenie powierzchni magazynu przy jednoczesnym zwiększeniu jego pojemności.

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Wyszukiwanie potrzebnych w procesie produkcji materiałów trwa zbyt długo, a dostęp do nich jest utrudniony? Mozolna, ręczna praca i błędy ludzkie sprawiają,  że proces kompletacji ciągnie się w nieskończoność? W rezultacie proces produkcji komponentów i sprzętu AGD oraz ich dostawy do klienta ulega opóźnieniu?  

Regały Rotomat, Lean-Lift i LogiTower pozwolą zoptymalizować proces produkcyjny i znacznie skrócić czas realizacji zamówień. Nasze automatyczne magazyny produkcyjne sprawią, że wszystkie materiały dostępne będą w jednym miejscu, blisko linii produkcyjnej czy montażowej, „na wyciągnięcie ręki” pracowników produkcyjnych i technicznych. Aby odnaleźć potrzebne podzespoły, części, narzędzia czy normalia wystarczy wprowadzić do systemu ich kod, aby po chwili pojawiły się w oknie dostępowym umieszczonym na dogodnej, ergonomicznej wysokości. 

System automatycznej lokalizacji towarów Pick-o-Light znajdujący zastosowanie w regałach windowym Lean-Lift oraz systemy szybkiej kompletacji typu Pick to Light w klaserach rotacyjnych Rotomat High Speed Picking zapewnią szybkie i bezbłędne wyszukiwanie oraz konfekcjonowanie towarów. Pozwoli to na znaczne usprawnienie procesu przygotowywania zamówień i przyspieszenie ich realizacji.

NIEDOBÓR KADRY MAGAZYNOWEJ TO JUŻ NIE PROBLEM

Sprostanie rosnącym oczekiwaniom konsumentów na rynku urządzeń AGD i realizacja zamówień na dużą skalę wymaga zaangażowania dużej ilości pracowników. Jak poradzić sobie jednak w takim przypadku z niedoborem kadry magazynowej? Automatyczne regały magazynowe typu Rotomat, Lean-Lift i LogiTower pozwolą przezwyciężyć ograniczenia rynku pracy. Jeden operator może obsługiwać jednocześnie kilka regałów, osiągając wydajność równą przynajmniej kilku pracownikom i eliminując konieczność tworzenia kilku dodatkowych stanowisk pracy.

Systemy składowania typu Rotomat, Lean-Lift i LogiTower pozwalają na automatyzację procesów magazynowych, wyręczając pracowników w żmudnych i powtarzalnych czynnościach, a także niebezpiecznych pracach takich, jak operacje z użyciem ciężkich i nieporęcznych towarów takich jak arkusze blach, profili, przedmiotów o ostrych krawędziach i znacznej wadze. Przyczynia się to do usprawnienia procesów wewnątrzlogistycznych, znacznie zwiększając ich tempo i eliminując błędy ludzkie.

BEZPIECZEŃSTWO TOWARU

Automatyczne regały magazynowe typu Rotomat, Lean-Lift i LogiTower chronią przechowywane w nich elementy przed zabrudzeniem, odkształceniem i zniszczeniem wynikającymi z niewłaściwych warunków ich przechowywania. Dodatkowo regał karuzelowy Rotomat i regał windowy Lean-Lift zapewniają ochronę antystatyczną wrażliwym komponentom i podzespołom elektronicznym.                                                                        

Co ważne, zasoby automatycznych regałów magazynowych chronione są przed dostępem osób nieupoważnionych za pomocą kodu lub hasła dostępowego, które otrzymują tylko wybrani pracownicy. Dodatkowo historia wszystkich operacji przechowywana jest w systemie, co pozwala uzyskać informację o dacie pobrania i zwrotu towaru oraz osobie, która te czynności wykonała.  

Film: zmniejszenie powierzchni składowania o blisko 70% dzięki regałowi LogiTower w firmie Bitron – producenta komponentów do sprzętu AGD.

Zespół ISL
}
Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA