Facebook Youtube Szybki kontakt

Regał Rotomat high speed picking

Filmy

1:50

Jak działa Rotomat High-Speed-Picking?

Szybka kompletacja towarów i eliminacja błędów kompletacji zamówień w karuzelowym regale automatycznym Rotomat High Speed Picking.
  • 1:50

    Jak działa Rotomat High-Speed-Picking?

  • 1:05

    Zasady działania automatycznego regału karuzelowego Rotomat

  • 0:12

    Szybka kompletacja zamówień w Rotomacie High Speed Picking

Jak działa automatyczny regał karuzelowy Rotomat High Speed Picking?

Szybka kompletacja towarów jest możliwa dzięki regałowi automatycznemu Rotomat High Speed Picking typu karuzela, o zasadzie działania na wzór rewolweru.

 

Przy ciągłym ruchu obrotowym półek regał wydaje użytkownikowi towary wg otrzymanych zleceń (linii zamówieniowych). Miejsca pobrania i odłożenia towaru są wskazywane użytkownikowi przez system „pick-to-light”. Regał wyposażony jest bowiem w listwę ledową, na której wyświetlane są informacje o ilości i lokalizacji kompletowanych towarów. Listwa wyposażona jest w dotykowe punkty, które pozwalają potwierdzać realizowane operacje komisjonowania.

Towary ciągle, podczas jednego obrotu regału, są wydawane wg najbliższej półki i sortowane już ręcznie do pojemników zbiorczych umieszczonych pod regałem. Listwa dotykowa wskazuje również, do których pojemników i ile danego towaru należy włożyć. Oznacza to, że w zależności od wielkości pojemnika kompletacyjnego, system może sortować i kompletować od kilku do kilkunastu zleceń naraz, przy czym wymiana pojemników na puste trwa krótko i pozwala kontynuować pracę bez przerw, znacznie zwiększając efektywność systemu.

Dodatkowe dane, jakie można zbierać i wyświetlać operatorowi, to np. data, godzina operacji, rodzaj operacji, opis produktu, imię operatora, itd. Ważnym czynnikiem poprawnego działania całego systemu Rotomat High Speed Picking jest integracja z oprogramowaniem WMS klienta.

Podstawową konfiguracją systemu są 2 regały Rotomat naprzeciwko siebie i jeden operator, jednak dodanie kolejnego regału do strefy kompletacji oraz odpowiednie jego usytuowanie znacznie zwiększa wydajność operacji.

ZASTOSOWANIE

Rotomat High Speed Picking sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagana jest szybka kompletacja, przy zapewnieniu albo dużego zapasu/bufora towarów (Rotomat wykorzystuje dostępną wysokość pomieszczenia), albo dużej liczby indeksów do wydania na minimalnej powierzchni. Sprawdza się przy wielu liniach zamówieniowych i pojedynczych ilościach towarów. Szczególnie polecany jest do kompletacji i składowania elektroniki, kosmetyków, farmaceutyków, produktów optycznych (np. soczewki), materiałów biurowych, itp.

Korzyści

Oszczędność powierzchni

Oszczędność powierzchni

Nawet do 80% dzięki wykorzystaniu pełnej wysokości hal oraz pomiarowi wysokości towarów – bardzo gęste składowanie.

więcej
Bezbłędna identyfikacja

Bezbłędna identyfikacja

Wskaźniki lokalizacji w regałach zapewniają bezbłędne wyszukanie oraz szybkie pobieranie i składowanie artykułu.

Integracja IT

Integracja IT

Możliwa jest integracja regałów z zewnętrznymi systemami informatycznymi klientów, od autorskich do SAP, BaaN itp.

Szybka kompletacja

Szybka kompletacja

Łatwe i szybkie wyszukiwanie oraz pobieranie towarów także na podstawie listy zleceń z zewnętrznego systemu IT.

Wersja high speed

Wersja high speed

Regały automatyczne w wersji high-speed mogą osiągać prędkość windy nawet do 2,3 m/s.

Nasi klienci

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA