Facebook Youtube Szybki kontakt

Automatyczne wsparcie dla branży chemicznej

Sektor chemiczny to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż na świecie, a także wiodący pod względem wartości produkcji i zatrudnienia element polskiego przemysłu. Chemia, ze względu na rolę, jaką odgrywa w dostarczaniu usług i produktów, takich jak paliwa, tworzywa sztuczne, środki czystości, płyny do mycia i dezynfekcji, kosmetyki, nawozy, środki ochrony i pielęgnacji roślin, itp. do wielu innych sektorów, uznawana jest za branżę najmocniej pracującą na rzecz całej gospodarki.

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie przemysłu chemicznego bez robotyzacji i automatyzacji. Mimo, że stopień zaawansowania tych procesów
w Polsce nie jest tak wysoki jak w innych krajach na świecie, polski sektor chemiczny znajduje się w czołówce branż, które w największym stopniu korzystają z udogodnień i nowoczesnych rozwiązań przemysłu 4.0 i logistyki 4.0.

DLACZEGO AUTOMATYZACJA?

Zastosowane w branży chemicznej rozwiązania takie jak roboty przemysłowych, linie pakujące, silniki, napędy, czujniki, a także automatyzacja procesów magazynowania, ważenia czy pakowania zwiększa wydajność produkcji i logistyki, co umożliwia utrzymanie ciągłości dostaw nie tylko dla innych gałęzi przemysłu, ale również dla odbiorców indywidualnych.

Co ważne, automatyzacja i robotyzacja zwiększają również bezpieczeństwo operacji związanych z produkcją, magazynowaniem i transportem materiałów łatwopalnych i wybuchowych. 

AUTOMATYCZNE ROZWIĄZANIA W SŁUŻBIE CHEMII

Automatyczne regały magazynowe Rotomat, Lean-lift i Logitower znacznie zwiększają efektywność i bezpieczeństwo procesów produkcyjnych i logistycznych w branży chemicznej, co umożliwia  eliminację przestojów w produkcji i zapewnienie ciągłości w łańcuchu dostaw.

Ograniczają również koszty tych działań, umożliwiając zaoszczędzenie nawet do 80% powierzchni składowania, co pozwala zredukować opłaty eksploatacyjne. Eliminują także straty w towarach zapewniając im właściwą ochronę przed uszkodzeniem czy zniszczeniem, a także zwiększają tempo operacji związanych z produkcją i transportem wewnątrzmagazynowym materiałów chemicznych, co skutkuje przyspieszeniem realizacji dostaw.  

EFEKTYWNE UTRZYMANIE RUCHU​

Branża chemiczna, ze względu na swoją specyfikę nie może pozwolić sobie na przestoje produkcji, dlatego zmuszona jest do utrzymania stałego zaplecza komponentów, części zamiennych i narzędzi, a także środków do czyszczenia i konserwacji potrzebnych do utrzymania ruchu maszyn i urządzeń.

Regały Rotomat, Lean-lift i Logitower umożliwiają stały i szybki dostęp do tych elementów.

Dzięki swojej pojemności i elastyczności, zapewnianej przez wykorzystanie pełnej wysokości hali magazynowej i optymalną gęstość składowania, nasze automatyczne systemy magazynowe pozwalają na kumulację dużej ilości zasobów magazynowych na niewielkiej powierzchni. Mogą być umieszczone zarówno w trudno dostępnych miejscach magazynu, jak i przy linii produkcyjnej.    

Modułowość systemu umożliwiająca prosty montaż i rozbudowę, łatwa i bezbłędna identyfikacja towaru, szybki proces załadunku i rozładunku znacznie skracają czas procesów intralogistycznych, zwiększając tym samym ich efektywność.

Systemy magazynowe Lean-lift i Logitower do składowania ciężkich i nietypowych towarów współpracują z manipulatorami przemysłowymi, suwnicami, układnicami magazynowymi, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo operacji wewnątrzmagazynowych, a także ergonomię pracy. 

BEZPIECZEŃSTWO TOWARU I PERSONELU​

Wiele z materiałów wykorzystywanych w branży chemicznej wymaga specjalnych warunków przechowywania i składowania, ze względu na podatność na uszkodzenia, a także niebezpieczeństwo, jakie mogą stwarzać dla ludzi i przedmiotów przy niewłaściwym użytkowaniu.

Próbki kontroli jakości, łatwopalne substancje czy etykiety wymagają zastosowania środków ostrożności w trakcie magazynowania i transportu.

Nasze automatyczne systemy magazynowe zapewniają tym wrażliwym produktom odpowiednią ochronę.

Regały Rotomat i Lean-lift pozwalają na utrzymanie właściwej temperatury i wilgotności, a także przepływu powietrza, mogą być wentylowane i klimatyzowane, a także izolują przechowywane zasoby od źródeł ciepła, światła, kurzu i pyłu. 

Automatyczne regały magazynowe Logitower umożliwiają składowanie ciężkich i nietypowych przedmiotów takich jak matryce, formy wtryskowe do produkcji pojemników i innych plastikowych elementów, zapewniając bezpieczeństwo zarówno samym towarom, jak i operatorom.

Nasze automatyczne systemy magazynowe umożliwiają segregację i skuteczne oddzielenie jednego typ towarów od innych, przeciwdziałają ich mechanicznym czy chemicznym uszkodzeniom i zniszczeniom, umożliwiając zachowanie właściwości i funkcjonalności składowanych materiałów.

Należy podkreślić również, że zawartość automatycznych regałów Rorotmat, Lean-lift i Logitower jest również zabezpieczona przed dostępem osób nieuprawnionych za pomocą hasła lub kodu dostępowego bądź identyfikatora. Co więcej istnieje możliwość przyznania wybranym pracownikom uprawnień do wszystkich, lub tylko części składowanych zasobów.

}

Zobacz także:

Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA