Facebook Youtube Szybki kontakt

Marka Logi Tower i Yamazaki Mazak zacieśniają współpracę

Partnerstwo pomiędzy marką LogiTower – jako dostawcy systemów automatyzujących procesy składowania, transportu blach i dłużyc oraz Yamazaki Mazak – światowej klasy dostawcy obrabiarek skrawających, wycinarek laserowych  oraz systemów automatyzacji obróbki blach otwiera nowe możliwości dla obu firm, oraz dla ich klientów działających w sektorze produkcyjnym w zakresie obróbki metali. 

 

Celem wspólnego projektu jest zaoferowanie nowoczesnych, zautomatyzowanych rozwiązań w procesach produkcyjnych, logistycznych oraz ich automatyzacji i robotyzacji zgodnie z zasadą przemysł 4.0. Współpraca pozwala zaoferować krótki czas wdrożenia kompleksowej i pełnej automatyzacji i robotyzacji w zakresie obróbki stali, szczególnie dla blach. Dzięki lokalnemu producentowi LogiTower rozwiązania mogą być dopasowane do konkretnych wymagań każdego klienta.

Od początku swojej działalności zespół LogiTower/ISL stawia na biznesowe partnerstwo, pionierskie projekty i profesjonalizm. Kluczowym elementem sukcesu ISL jest wykwalifikowana i doświadczona kadra ekspertów, a także wiedza i pasja. 

Z kolei nasz Partner Yamazaki Mazak to jeden ze światowych liderów produkcji obrabiarek skrawających, wycinarek laserowych oraz systemów automatyzacji obróbki metali. Posiada centra technologiczne i techniczne w ponad 70 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce,
w Poznaniu i Katowicach.

To właśnie w Katowicach, w nowoczesnym Centrum Technologicznym Yamazaki Mazak podczas Dni Otwartych Mazak Open House 2023 zaprezentowano po raz pierwszy wspólny projekt – zintegrowany system automatyzacji dedykowany do obróbki blach. Klienci obu Partnerów (Yamazaki Mazak oraz LogiTower/ISL) mieli możliwość sprawdzenia, jak zintegrowane systemy współpracują na żywo oraz zadać pytania ekspertom.

Zintegrowany system automatyzacji w procesie obróbki blach

Prezentowane rozwiązanie to zintegrowany system, dedykowany do automatyzacji procesu cięcia blach, w skład którego wchodzą: automatyczny magazyn blach LogiTower (jednowieżowy magazyn do składowania blach 3 x 1,5 m, 2 półki na wypalone elementy), zrobotyzowany system przenoszenia blach i wypalonych elementów  – LogiTowerLoader (dwa niezależnie pracujące moduły wraz z układami ssawek oraz grabi dla  wycinarki laserowej firmy Yamazaki Mazak (OPTI PLEX).

System umożliwia automatyczny przepływ materiału od momentu zasilenia systemu surowym materiałem (blachą), poprzez magazynowanie
-buforowanie, transport blachy na stół wycinarki laserowej, cięcie blachy, rozładunek wypalonych elementów ze stołu wycinarki, powrót wypalonych elementów do magazynu oraz wydanie wypalonych elementów do sortowania lub dalszej obróbki.

Partnerska współpraca ISL i Yamazaki Mazak

Korzyści płynące z integracji systemów

 

Pełna automatyzacja procesu składowania, transportu oraz obróbki blachy i integracja z wycinarką laserową, optymalizują tempo pracy systemu 
i eliminują przestoje pracy maszyny, dzięki czemu zapewnione jest maksymalne wykorzystanie potencjału wycinarki laserowej. Korzyści płynące
z integracji systemów są ogromne: zdecydowana poprawa jakości i szybkości funkcjonowania systemu, możliwość pracy w trybie 24/7 przy minimalnym nadzorze ze strony operatora, wzrost komfortu i bezpieczeństwa pracy. Dodatkowo w dobie wzrostu cen powierzchni produkcyjnych
i magazynowych, umożliwiamy optymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Automatyzacja procesów produkcyjnych i magazynowych eliminuje wolne przestrzenie i pozwala na zwiększenie powierzchni składowania, co bezpośrednio przekłada się na rentowność procesów zachodzących
w przedsiębiorstwie.

Współpraca Partnerów doprowadziła do kompleksowego wdrożenia zintegrowanego systemu automatyzacji, dopasowanego do specyfiki procesu produkcyjnego Klienta.

LogiTower/ ISL oraz Yamazaki Mazak podkreślają swoje zaangażowanie w dalsze tworzenie innowacyjnych rozwiązań w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów.

Zapraszamy Państwa do kontaktu, aby udzielić szczegółowych informacji dotyczących projektu.

oszczednoscpowierzchni

Oszczędność powierzchni

icon bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

icon ochrona towaru

Ochrona towaru

integracja-IT

Integracja z IT

Zapytaj nas


*Zapoznałam/em się z Regulaminem i Polityką prywatności.

}

Zobacz także:

Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA