Facebook Youtube Szybki kontakt

System kompletacja zamówień – Pick by Light

Filmy

0:54

Pick by light - system do szybkiej i bezbłędnej kompletacji

SpeedyPick to elektroniczny system do szybkiej, łatwej i bezbłędnej ręcznej kompletacji towarów w magazynie. Stosowany w działach wysyłkowych, handlu, firmach logistycznych, produkcyjnych i montażowych.
  • 0:54

    Pick by light - system do szybkiej i bezbłędnej kompletacji

  • 0:32

    System lokalizacji towaru w regale automatycznym Lean-Lift

  • 0:12

    Szybka kompletacja zamówień w Rotomacie High Speed Picking

Pick by Light – sprawna kompletacja linii zamówieniowych

System pick by light, zwany także pick to light, PTL lub PBL, to nowoczesne rozwiązanie mające na celu usprawnienie procesów ręcznej kompletacji towarów i zamówień w przedsiębiorstwie.

Elektroniczny system pick by light odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku procesów komplementacji zamówień np. w działach wysyłki. Pozwala na wyeliminowanie papierowej dokumentacji, błędów kompletacyjnych i oszczędza czas poświęcony na przygotowanie zamówień. Jak to działa? Każdy towar ma swoje miejsce w magazynie, do którego zostaje przypisany moduł z wyświetlaczem. Lokalizacje żądanych towarów są automatycznie podświetlane, a na wyświetlaczu pojawia się liczba sztuk do pobrania. Potwierdzenie pobrania towaru następuje poprzez zatwierdzenie przyciskiem. System może działać także bezprzewodowo, co sprawdza się w przypadku miejsc podlegających procesom reorganizacyjnym i częstym zmianom. Sygnalizacja świetlna na modułach może działać w sposób wskazujący kolejność kompletowania zamówienia. Elektroniczny system kompletacji PBL ze względu na swoją prostotę jest rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie trudności związanych z przyuczaniem nowych lub krótkoterminowych pracowników i na skrócenie procesu szkolenia, który obejmuje komplementacje zamówień np. w magazynie.

Pick-to-light może być przygotowany do równoczesnej kompletacji wielu linii zamówieniowych. System PTL jest elastyczny, łatwy w rozbudowie i dostosowaniu do zmieniających się potrzeb, wspierając tym samym proces rozwoju przedsiębiorstwa, dzięki czemu komplementacja towarów w magazynie staje się prostsza.

Korzyści

Łatwe wyszukiwanie towarów

Łatwe wyszukiwanie towarów

Artykuły można szybko wyszukiwać po jego numerze, nazwie, identyfikatorze, kodzie kreskowym i wielu innych.

Oszczędność czasu

Oszczędność czasu

Proste i szybkie wyszukiwanie oraz pobieranie towarów oraz dogodna lokalizacja regałów np. tuż przy produkcji.

Bezbłędna identyfikacja

Bezbłędna identyfikacja

Wskaźniki lokalizacji w regałach zapewniają bezbłędne wyszukanie oraz szybkie pobieranie i składowanie artykułu.

Szybka kompletacja

Szybka kompletacja

Łatwe i szybkie wyszukiwanie oraz pobieranie towarów także na podstawie listy zleceń z zewnętrznego systemu IT.

Nasi klienci

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA