Facebook Youtube Fast contact

System kompletacja zamówień – Pick by Light

Video

0:54

Pick by light - system do szybkiej i bezbłędnej kompletacji

SpeedyPick to elektroniczny system do szybkiej, łatwej i bezbłędnej ręcznej kompletacji towarów w magazynie. Stosowany w działach wysyłkowych, handlu, firmach logistycznych, produkcyjnych i montażowych.
  • 0:54

    Pick by light - system do szybkiej i bezbłędnej kompletacji

  • 0:32

    System lokalizacji towaru w regale automatycznym Lean-Lift

  • 0:12

    Szybka kompletacja zamówień w Rotomacie High Speed Picking

Pick by Light – sprawna kompletacja linii zamówieniowych

System pick by light, zwany także pick to light, PTL lub PBL, to nowoczesne rozwiązanie mające na celu usprawnienie procesów ręcznej kompletacji towarów i zamówień w przedsiębiorstwie.

Elektroniczny system pick by light odgrywa bardzo ważną rolę w przypadku procesów komplementacji zamówień np. w działach wysyłki. Pozwala na wyeliminowanie papierowej dokumentacji, błędów kompletacyjnych i oszczędza czas poświęcony na przygotowanie zamówień. Jak to działa? Każdy towar ma swoje miejsce w magazynie, do którego zostaje przypisany moduł z wyświetlaczem. Lokalizacje żądanych towarów są automatycznie podświetlane, a na wyświetlaczu pojawia się liczba sztuk do pobrania. Potwierdzenie pobrania towaru następuje poprzez zatwierdzenie przyciskiem. System może działać także bezprzewodowo, co sprawdza się w przypadku miejsc podlegających procesom reorganizacyjnym i częstym zmianom. Sygnalizacja świetlna na modułach może działać w sposób wskazujący kolejność kompletowania zamówienia. Elektroniczny system kompletacji PBL ze względu na swoją prostotę jest rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie trudności związanych z przyuczaniem nowych lub krótkoterminowych pracowników i na skrócenie procesu szkolenia, który obejmuje komplementacje zamówień np. w magazynie.

Pick-to-light może być przygotowany do równoczesnej kompletacji wielu linii zamówieniowych. System PTL jest elastyczny, łatwy w rozbudowie i dostosowaniu do zmieniających się potrzeb, wspierając tym samym proces rozwoju przedsiębiorstwa, dzięki czemu komplementacja towarów w magazynie staje się prostsza.

Benefits

Easy searching

Easy searching

articles can be searched by their number, name, ID, bar code and many others

Time saving

Time saving

simple and fast searching and picking goods, convenient location of shelving e.g. just at production

Flawless identification

Flawless identification

shelving location indicators ensure flawless searching, fast picking and storage of articles

Fast picking

Fast picking

easy and fast searching and picking of goods also on the basis of a task list from the outside IT system

Our Customers

Recommend our site to a friend

Thank you!

The site has been sent to your friend

Your message has been sent. Thank you.

Our specialists will contact you as soon as possible. Please, answer one question. It will only take you 10 seconds, and it will facilitate our work in the future.

QUESTIONNAIRE