Facebook Youtube Szybki kontakt

10 korzyści – dlaczego warto zainwestować w automatyczne regały magazynowe od ISL

Trudno zaprzeczyć, że automatyzacja przemysłu jest strzałem w dziesiątkę i krokiem do zapewnienia firmom stabilnej i bezpiecznej pozycji na rynku. Jako projektanci, producenci i dostawcy automatycznych systemów magazynowych, mamy w tym swój udział. Co można zyskać inwestując w automatyczne regały magazynowe? Poniżej przedstawiamy listę 10 najważniejszych korzyści.

Ale ja mam za mało miejsca, tym bardziej na nowy regał…

Nic bardziej mylnego! To właśnie dzięki regałom automatycznym można odzyskać i zaoszczędzić nawet do 80% powierzchni magazynowej. Dlaczego tak się dzieje? Regały automatyczne pozwalają na wykorzystanie przestrzeni dotychczas niezagospodarowanej. Mogą sięgać do sufitu lub zostać umieszczone w miejscach trudno dostępnych, np. wnękach, za każdym razem dostarczając towar wprost do rąk użytkownika. Co więcej, pomiar wysokości towaru umożliwia automatyczne dostosowanie odległość miedzy półkami od wymiaru tego, co się na nich znajduje. Koniec z przechowywaniem powietrza!

Przyspieszenie operacji logistycznych

Automatyzacja procesów logistycznych, w tym szczególnie procesu kompletacji, pozwala na osiąganie dużo lepszych wyników niż w przypadku bazowania jedynie na pracy człowieka. Szybciej znaczy wydajniej, wydajniej znaczy taniej – więcej operacji w tym samym czasie to wyższy zysk dla firmy. Przykłady? Podajnik dostarcza półki z szybkością 2,3 m/s, a odpowiednia integracja informatyczna i system regałów pozwolą osiągnąć nawet do 1000 wydań/h.

Łatwe wyszukiwanie towaru

Próba odnalezienia właściwego towaru na dużej przestrzeni magazynowej to zajęcie bardzo czasochłonne. Można prościej! Instalacja regału automatycznego z bazą danych sprawia, że nie dość, że możemy mieć wszystkie towary w jednym miejscu (jedno okno dostępowe) zgromadzone na niewielkiej przestrzeni, to dodatkowo to regał wyszukuje towary za nas i je wskazuje/ podświetla (tzw. pick to light). Efekt? Łatwo, szybko i bezbłędnie!

Kontrola dostępu

Regały  automatyczne Rotomat i Lean-Lift są zamykane, nie tylko na zamek (jedno okno dostępowe), ale dodatkowo ich zawartość można podzielić na strefy. Część półek z towarami może być dostępna dla jednej grupy pracowników, a część dla innej. Kontrola dostępu tylko dla uprawnionych do tego pracowników przez logowanie się do regału zwiększa bezpieczeństwo procesów składowania, co jest szczególnie ważne w przypadku elementów małych i cennych. Ale to nie koniec, system VendiShelf lub Lockomat ograniczają dostęp tylko do jednego towaru dla konkretnego człowieka. Teraz to już blady strach pada na tych, co zapomnieli coś oddać…  ;)

Bezbłędna identyfikacja towaru

Automatyczny regał magazynowy od ISL nigdy się nie myli! Automatyzacja procesów logistycznych eliminuje pomyłki w wyszukiwaniu i kompletacji towarów, co pozwala skrócić czas dostarczenia właściwych przedmiotów do użytkownika. Kody kreskowe, RFID, pick to light – dowiedz się, jak wykorzystujemy te technologie w naszych regałach.

Integracja regału z systemem informatycznym

Jedną z istotnych korzyści płynących z instalacji automatycznych regałów to możliwość zintegrowania naszego regału z systemem informatycznych przedsiębiorstwa, np. WMS. Co więcej, zakup naszego regału oznacza, że klient dostaje wszystkie typy sterowania on board – jeśli w przyszłości zechce zmienić rodzaj sterowania, może to zrobić. Zdalne sterowanie? Odczyt stanów przez telefon? To jedne z nielicznych funkcji, które wdrażamy!

Ochrona towaru przed zniszczeniem

Towary bardzo wrażliwe, jak chociażby elektronika, dokumenty lub duże arkusze blach i pręty, wymagają specjalnych zabezpieczeń. Regały automatyczne gwarantują ochronę przed odkształceniem i uszkodzeniem mechanicznym, szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takimi jak wilgoć, wysoka czy niska temperaturą lub światło. Nasze regały pozwalają na przechowywanie leków w odpowiedniej temperaturze, etykietom zapewniają odpowiedni poziom wilgotności powietrza, elementom elektronicznym ochronę ESD, a w przypadku numizmatów w muzeach towary są chronione poprzez zabezpieczenie przed np. utlenieniem. To proste! Przekonaj się, że z nami pracuje się łatwiej!

Ergonomia

Dużo łatwiej i bezpieczniej wykonuje się wszelkie operacje w magazynie, kiedy można zrezygnować z używania drabin, wysięgników i antresol, a towar trafia do rąk użytkownika regału wprost z okna dostępowego umieszczonego na wygodnej, ergonomicznej wysokości. Regały Rotomat lub Lean-Lift dzięki swojej unikalnej konstrukcji ułatwią pracę również osobom niepełnosprawnym. Nasze automatyczne systemy magazynowe mogą przechodzić przez wiele kondygnacji, co pozwala na odbiór towaru w kilka sekund z dowolnego piętra budynku. I najważniejsze, koniec z dźwiganiem ciężarów, trudnym załadunkiem na wysokości m.in. blach lub innych ciężkich towarów. Praca jest bezpieczniejsza, sprawniejsza, a ryzyko wypadków zminimalizowane.

Regały do zadań specjalnych, szybka instalacja, łatwa obsługa

ochrona antyelektrostatyczna

Regały Rotomat, Lean-Lift i LogiTower to nie tylko wyjątkowa gęstość składowania i oszczędność powierzchni magazynowej oraz czasu pracy, ale także funkcje specjalne, takie jak m.in. ochrona ESD (antyelektrostatyczna), system klimatyzacji, sprawdzanie czasu magazynowania, kontrola stanów magazynowych w czasie rzeczywistym.

Nasze regały automatyczne nie wymagają skomplikowanego procesu instalacji, dlatego nazywamy je ready to use. Wynika to z ich modułowości. Dodatkowo łatwo jest je w przyszłości rozbudować – mamy więc przed sobą elastyczny automatyczny system magazynowy wychodzący naprzeciw zmieniającym się potrzebom klienta. Obsługa jest łatwa, nie wymaga skomplikowanych kursów ani wiedzy specjalistycznej. I tutaj przechodzimy do kolejnej istotnej kwestii, czyli:

Zaufanie ma znaczenie

Nie bez powodu nasz serwis cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów. Dysponujemy profesjonalnym zespołem serwisowym działającym na terenie całej Polski, przygotowanym m.in. do pomocy i przeprowadzania szkoleń dla pracowników naszych klientów. Pracujemy z najlepszymi dostawcami, w oparciu o najwyższej klasy komponenty. Jesteśmy po to, by pomagać, a każda kolejna pochwała przypomina nam o tym, że… warto się starać:

Kierownik Wypożyczalni, branża: przemysł lotniczy

Dyrektor ds. Logistyki, branża: dekoracja opakowań

„Pozwalam sobie przesłać na Państwa ręce podziękowanie – (…) obsługują nas na wysokim poziomie pod każdym względem: poprzez dobrą komunikację, zachowanie zasad bhp, porady związane z wykorzystaniem powierzchni magazynowej regałów i zagospodarowaniem (…).” 

„Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie ze strony serwisu, który zajmował się montażem regałów i przeszkoleniem przyszłych operatorów (…). Skromni, rzetelni, świetnie przygotowani (…).” 

Zespół ISL
}

Zobacz także:

Nasi klienci

Newsletter

Wypełnij formularz, aby otrzymywać newsletter


„Administratorem danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych, jest ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Skrajnej 3b, 31-331 Kraków. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne oraz że przysługują Państwu prawa dostępu do danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji usługi dostarczania newslettera i kontaktu handlowego, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie tych zgód i w celach w ich treści określonych. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Regulaminie i Polityce prywatności. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: info@isl.pl."

Poleć naszą stronę znajomemu

Dziękujemy

Strona została wysłana Twojemu znajomemu

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasi specjaliści skontaktują się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe. Prosimy jeszcze o odpowiedź na jedno pytanie. Tobie zajmie to tylko 10 sekund, a nam ułatwi pracę w przyszłości.

ANKIETA